Чемпіонство — це фігня, головне виграти у «Колоса»

Четвертий тур відкритої зимової першості району по міні-футболу подарував уболівальникам першу гучну сенсацію. Несподівано для багатьох програв свій матч незмінний чемпіон — кобеляцький «Колос».

Частина читачів «ЕХО» справедливо критикують редакцію за певну вибірковість при висвітленні матчів чемпіонату. Мовляв, грають чотири десятки команд, а пишуть, в основному, про «Колос» чи про «Буциків». Визнаємо це зауваження. І по ходу першості намагатимемось приділити увагу більшості командам. А на сайті «ЕХО» розміщатимемо фоторепортажі, як із матчів за участі лідерів, так і тих гравців котрі навіть не задумуються про чемпіонство. Деякі поєдинки навіть спробуємо зняти на відео.

Та все ж, у цьому звіті про черговий тур чемпіонату знову найбільше уваги приділемо матчу за участю «Колоса» і «Маленьких Сов». «Сови» — це унікальна, можна навіть сказати, легендарна команда у кобеляцькому футболі. Її гравці відомі тим, що ніколи не були фанатами спортивного режиму. Вони хіба що не курили прямо під час гри. Та, не зважаючи на це, нещадно експлуатуючи запаси накопиченого ще в молодості здоров’я, сорокарічні дядьки кілька років поспіль успішно «тягали» молодших за себе футболістів. І навіть були претендентами на чемпіонство.

Та всьому є межа. Особливо, запасам здоров’я. І в цьому році унікальна команда розпочала чемпіонат із поразок. У всіх матчах «Сови» добре починали, тримали м’яча, атакували. Але так продовжувалось десять-п’ятнадцять хвилин, не більше. А поєдинок триває сорок. Потім сили покидали ветеранів і вони програвали тим, кому 3-4 року тому могли сміливо давати фору.

У четвертому турі «Сови» мали грати з «Колосом». Деякі вболівальники у передчутті чергової безнадійної поразки навіть не прийшли на гру. І помилились. Матч виявився бідним на голи, але дуже цікавим і видовищним. Перед грою захисник «Сов» Олександр Проскурняк вимовив пророчу фразу: «Чемпіонство — фігня, головне у «Колоса» виграти». Дійсно, у чемпіонаті Кобеляцького району це подвиг, який можна порівняти з виграшем будь-якої іспанської команди (крім «Реалу») у легендарної «Барселони».

Обидві команди підійшли до матчу з кадровими втратами. У «Сов» були відсутні брати Няйки, у «Колоса» — Ігор Кононенко. Забігаючи наперед, потрібно відзначити, що відсутність останнього добряче позначилась на ефективності атак «Колоса». А ось «Маленькі сови» приємно вразили. Уразили, передусім, своєю ігровою дисципліною. Розуміючи, що не витримають темпу змагань із «Колосом» у грі на «зустрічних курсах», ветерани вибрали захисну тактику. Вони намагались не дати «колосянам» розігнатися. Стоячи ж, важко обіграти навіть повільного вікового захисника. Забравши м’яча, «Сови» не бігли вперед стрімголов, а намагались грати в короткий пас. Знову ж, думаючи про те, щоб не втратити м’яча і не нарватись на швидку контратаку. Роль лідера атак взяв на себе Богдан Калитка. Кілька разів він виводив на зручну для удару позицію свого партнера по атаці Олександра Борзовця. Але Саша або хибив, або виручав своїх воротар «Колоса».

За таким сценарієм і пройшов весь матч. «Колосяни» йшли і йшли в атаку, «Сови» відчайдушно відбивались, атакували рідко, але дуже небезпечно. У кінці гри перевага «Колоса» у фізичній підготовці ставала все відчутнішою. Небезпечно били по воротах Євген Волочай, Ярослав Постольник, Олександр Колінько. Але «Сов» виручав або їх голкіпер Роман Мілько, або штанга чи поперечина воріт. Глядачі рахували «Совам»: «Хлопці, вісім хвилин залишилось… Чотири хвилини».

А за хвилину до фінального свистка настала розв’язка. М’яч вийшов із гри. «Колосяни» подумали, що отримали право на кутовий і всі скупчились на чужій половині поля. А суддя призначив удар від воріт. Голкіпер швиденько вибив м’яча на Богдана Калитку, який залишився без нагляду. Богдан, наблизившись до воріт, увігнав кулю у сітку «Колоса». 1:0 — сенсаційна перемога «Маленьких Сов».

Перед ними свій матч зіграли лідери другої групи, рибалківський «Легіон» і футболісти з Дашківки. Ось там спортсмени бігали від першої хвилин і до останньої. І забили набагато більше голів. «Легіон» переміг — 6:2. Та нехай не ображаються футболісти, але з обох команд виділити можна хіба що голкіпера рибалчан Миколу Масича. Усі інші просто бігали і били по м’ячу. Таки різниця у класі між двома групами відчутна.