Протягом листопада на місці прориву на відвідному каналі зводять захисну дамбу.
Стався цей прорив у квітні 2007-го року. Після цього рівень води у річці катастрофічно впав. Там, де раніше Оріль потрібно було перепливати, стало можливим перейти її убрід, не замочивши колін. Вода пішла, залишивши на сухому очерет та його коріння, у захисті якого зазвичай відкладали ікру риби та раки. Наслідки екологічної катастрофи намагалися ліквідувати у 2008-му році. Якраз наприкінці листопада того року новомосковська організація ДП ПМК-36 «Дніпроводбуд» почала ліквідовувати наслідки прориву. Тоді ми також писали про це у «ЕХО». За словами працівників ПМК, очікувалося, що до нового — 2009-го — року усі роботи завершать і Оріль знову стане повноводною. Але тоді поставити крапку в історії з екологічною катастрофою не вдалося — банально закінчилися гроші…
Три роки мешканці Нехворощі, Шедієвого та інших сіл, якими протікає Оріль, чекали на відновлення фінансування та повернення річки у межі колишнього русла. Зведену працівниками ПМК дамбу розмило. А до прориву додалася аномальна літня спека, внаслідок якої рівень води у річці впав іще більше. У деяких місцях у межах Нехворощі Оріль уже легко переїжджали тракторами та автомобілями.
І ось, нарешті, більше ніж через п’ять років після виникнення прориву (і рівно через чотири роки після нашої попередньої публікації) у Оріль почала повертатися вода. Звичайно ж, не сама по собі. Юрій Любимський, нехворощанський сільський голова, повідомив нам, що засновник «Чистої криниці» Юрій Лебедин виділив на порятунок річки 150 тис. грн. З початку листопада на місці прориву працює дніпропетровська ПМК. Вода з річки нарешті перестане витікати і рівень Орілі відновиться. Це вже сьогодні помітно неозброєним оком.
— Після того, як почали робити, вода піднялася метрів на два! — повідомив нам один з жителів Нехворощі. — Якщо раніше плив на човні і бачив тільки очерет, то зараз його більше ніж на половину покрила вода!
Хочеться вірити, що до питання екологічних проблем на Орілі повертатися більше не доведеться. І коли значна частина мешканців району приїздитиме влітку, щоб відпочити у Нехворощі, то бачитиме не кволий, майже пересохлий потічок, а повноводу, красиву і прозору Оріль.