У Полтаві відбулося засідання прес-клубу, де начальник Територіального управління МНС області Роман Кириленко зустрівся з представниками засобів масової інформації, щоб порушити проблемні питання безпеки під час проведення Новорічних та Різдвяних свят, функціонування на території області пунктів обігріву для громадян та про стан з надзвичайними ситуаціями та подіями, що сталися протягом року. Також на засідання був запрошений заступник начальника Полтавського центру з гідрометеорології Ігор Замирайло, який розповів про погодні умови в Полтавському регіоні та надав прогноз погоди на найближчі дні.
Станом на 21 грудня 2012 року на території області зареєстровані 4 надзвичайні ситуації, з яких 3 природного та 1 техногенного характеру, внаслідок них загинуло 8 та постраждало 3 особи. За цей період на території Полтавської області зафіксовано 3601 надзвичайних подій, ( у 2011 році - 2649). Найбільш характерні надзвичайні події розподілились наступним чином: пожежі - 1917; ДТП – 1014, нещасні випадки з людьми на воді – 89, виявлення застарілих боєприпасів – 110 випадків. Внаслідок надзвичайних подій на території області загинуло 432 особи, з них 10 дітей (у 2011 році загинули 433 особи, з них 26 дітей) та постраждало 1571 особа, з них 186 дітей (у 2011 році - 1416 особа, з них 186 дітей).
Під час проведення прес-клубу особливу увагу приділили питанням забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час свят та попередженню виникнення надзвичайних подій під час використання громадянами побутових піротехнічних виробів. Зокрема, обговорювався нелегальний продаж піротехнічних виробів. Напередодні Нового року зацікавленість до побутової піротехнічної продукції особливо підвищується. Цим дуже переймаються не лише рятувальники МНС, а й ті, хто продає її законно. Чимало людей вважають їх носієм зла, продавцями того, що калічить людей. При реалізації піротехнічної продукції продавець зобов’язаний проводити короткий інструктаж щодо порядку застосування виробу. Також перед використанням такого товару необхідно ознайомитися з інструкцією, що обов’язково додається до ліцензованого товару. Піротехнічну установку необхідно добре закріпити, але перед цим необхідно визначити місце щонайдалі від житлових будинків, авто та залізничних магістралей, а також дерев і ліній електропередач.
«Заборонено запускати піротехнічні вироби під час сильного вітру чи снігопаду, у разі неспрацювання піротехнічної установки у жодному разі не можна її повторно запускати, а також не слід її розбирати для того, щоб з’ясувати причину несправності, адже це може призвести до травмування людей, - наголосив начальник відділу роботи із ЗМІ та громадськістю ТУМНС області Віталій Шкаревський, - піротехнічні вироби не можна кидати з великої висоти, наприклад із балкону. Категорично заборонено продавати таку продукцію тим, хто не досяг 18 років. Існує безліч випадків, коли дорослі самі дозволяють дітям використовувати небезпечні іграшки. Також не можна користуватися піротехнічними виробами громадянам, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння».
Останнім питанням прес-клубу розглядалось функціонування пунктів обігрів, які встановлено на території області у зв’язку з пониженням температури повітря та погіршенням погодних умов. Територіальним управлінням МНС України Полтавської області спільно з обласною державною адміністрацією та місцевими органами виконавчої влади була організована робота по встановленню мобільних пунктів обігріву. На даний час на території області функціонує 92 пункти обігріву, які станом на 21 грудня відвідала 481 людина. В пунктах обігріву організоване цілодобове позмінне чергування особового складу підрозділів МНС області. Забезпечено належний температурний режим.
Начальник Територіального управління МНС області Роман Кириленко зазначив, що пожежно-рятувальні підрозділи вже переведені на посилений варіант несення служби та готові до виконання завдань за призначенням.