Вхід | Реєстрація

Зареєструвати авто стало дешевше

Зареєструвати авто стало дешевше

У жовтні 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів».

Законом були внесені зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо спрощення та здешевлення процедур відчуження та реєстрації автотранспортних засобів. Частина змін вступила в силу на початку грудня, частина почала діяти з 1-го січня 2013 року.

 

Що ж змінилося?

Перше нововведення — середньоринкова вартість, яка поряд з оціночною вартістю за вибором платника може використовуватися для визначення розміру оподатковуваного доходу при продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла чи мопеда.

Середньоринкову вартість будуть щоквартально визначати в Мінекономрозвитку з урахуванням року випуску, пробігу та аналізу фактичних цін продажу відповідного транспортного засобу. Дані про середньоринкові ціни будуть публікуватися на веб-сайті Міністерства в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

При продажу (обміну) інших видів рухомого майна дохід як і раніше буде визначатися виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта.

Як виняток, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, і/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Наступне нововведення стосується збору до Пенсійного фонду.

По-перше, збір у Пенсійний Фонд, починаючи з грудня 2012 року, нараховується лише під час первинної реєстрації транспортного засобу в Україні, а при подальшій зміні власника стягуватися не буде. Як і раніше, збір не стягуватиметься з вантажного транспорту і з транспортних засобів, отриманих через органи соціального забезпечення.

По-друге, у якості компенсатора втрат Пенсійного фонду України встановлені диференційовані ставки збору при першій реєстрації — від 3 % до 5 % залежно від вартості об’єкта рухомого майна. Якщо вартість транспортного засобу не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, збір до ПФ залишається на рівні 3 %, у іншому випадку він зростає до 4 %, а при вартості, що перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, — до 5 %.

 

Зареєструвати авто можна за 2,5 тисячі

Ми вирішили не обмежуватись розповсюдженням інформації вже й так досить розлого поданої в електронних та паперових ЗМІ. Зараз тільки лінивий журналіст ще не написав про зміни в порядку реєстрації транспортних засобів. Але, як відомо, теорія і практика — це дві різні речі. Особливо в Україні.

Тому минулої суботи співробітники «ЕХО» відвідали міжрайонне відділення екзаменаційно-реєстраційної роботи, що розташоване в Бутенках і обслуговує Кобеляцький, Козельщинський, Новосанжарський і Решетилівський райони. Там ми разом із керівником підрозділу Сергієм Гузем спробували підрахувати скільки ж коштуватиме реєстрація легкового автомобіля на вторинному ринку після 1 січня 2013 року. Також Сергій Васильович розповів, які, на його думку, існують переваги саме в реєстрації автомобіля в порівнянні з покупкою за дорученням або й, узагалі, без жодних документів, які засвідчують факт купівлі-продажу.

Перевага перша. Уникнення проблем у разі, якщо у попереднього власника автівки боргові зобов’язання перед банком або його майно описала виконавча служба.

Сергій Гузь розповів: «Буває так, що у людини виникає заборгованість перед банком. Або вона банально розлучається і починається процес розподілу майна. Або чоловік не сплачує аліменти. Цей список можна продовжувати. І тоді суд накладає арешт на майно, у тому числі і, перш за все, на автомобіль, який фактично проданий, але формально власника не змінив. І тоді у громадянина, який добросовісно віддав свої кровні десятки тисяч гривень за машину, її вилучають. А розгляд цивільних справ може тягнутись роками. Між тим, якщо ви машину зареєстрували на себе, ніхто її у вас через чужі проблеми не забере.

Перевага друга. Можливість убезпечити себе від шахрайських дій. Від шахраїв не вбережуть ні доручення, ні, тим більше, купівля автомобіля без оформлення жодних документів. У такому випадку ніхто не гарантує, що доручитель раптово не перестане вам довіряти або, узагалі, не напише заяву, що автомобіль у нього викрали. Безумовно, завбачливо взята розписка врятує від кримінальної відповідальності, але не убезпечить від судової тяганини. Крім того, потрібно знати, що якщо доручитель помер, то доручення втрачає юридичну силу. І тут уже ніхто не гарантує, що спадкоємці померлого не почнуть вимагати повернення автомобіля.

Причини зареєструвати автомобіль на себе, безумовно, вагомі. Але чи переважать вони фактор фінансових витрат при здійсненні реєстрації? Адже ні для кого не є секретом, що українці користуються дорученнями або й просто розписками при купівлі авто з елементарного економічного розрахунку. Мало хто хоче платити тисячі гривень, маючи можливість сплатити кілька сотень нотаріусу.
Отже, скільки коштуватиме зареєструвати автомобіль через Кобеляцький МРЕВ? Розрахунки, звичайно, приблизні і в інших підрозділах ДАІ вони можуть різнитися.

Зняття з обліку легкового автомобіля іноземного виробництва коштуватиме 205 гривень 45 копійок. Ця ж процедура щодо вітчизняного легковика (ЗАЗи, «Жигулі», «Волги», тобто, автівки, випущені в СНД) обійдеться у 167,90. Реєстрація вітчизняного авто коштує 485,63 гривні, «іномарки» — 523,15.

Експертиза номерних агрегатів, яка зараз не є обов’язковою, коштує близько 100 гривень.

Нібито небагато. Але ж є ще оформлення довідки-рахунку на нового власника. У ТД «Фаворит»,який зареєстрований в Кобеляцькому районі, цей документ коштує 1200 гривень. Ще триста гривень потрібно додати за проведення оцінки майна. У інших бізнес-структурах саме ці дві процедури можуть бути або суттєво дорожчими, або дешевшими. Крім того вам, швидше за все, доведеться купляти новий поліс автоцивілки. Це ще 2-3 сотні гривень. Отже, загальна сума витрат становитиме від 2 до 3 тисяч гривень. До відміни сплати у Пенсійний фонд ця сума була приблизно вдвічі більшою. До речі, якщо ви реєструватиме автомобіль, щойно пригнаний із-за кордону, вам, усе ж, доведеться платити у Пенсійний фонд.

Звичайно ж, реєструвати автомобіль і нести додаткові витрати чи їздити по дорученню, але з ризиком отримати несподівані проблеми — справа особиста. Рахуйте, зважуйте і приймайте рішення.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
1. водій / 18 січня 2013, 23:53
Грамотний толковий юрист, адвокат, запрошується на сторінки газети, з метою реулярного виходу рубрики на тему юридичних консультацій населення, у елементарних питаннях. Два три місяці про нерухоме майно, потім два три місяці про рухоме, у кожному номері по два три основні моменти на конкретну тему, і т.д. По перше це другий ковток повітря для неосвідченого у юридистиці населення, особливо сьогодні. По друге - йому ж реклама. І третє, це один із найцікавіших матеріалів, котрий в той же час шукати не треба.

Питання тільки одне - де знайти справді толкового адвоката.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації