У підвалах новосанжарських багатоповерхівок зберігають машинне масло, старі ліжка та пакети зі сміттям.
Після резонансного вибуху газового балона у харківській багатоповерхівці новосанжарські інспектори сектору Держтехногенбезпеки вирішили перевірити підвали та горища будинків селища. Аби переконатись, що там не зберігаються легкозаймисті предмети чи ті ж таки балони з газом.
Рейд проходить 11-го січня. Спочатку його учасники оглядають підвал п’ятиповерхівки на території військового санаторію.
— Тут кілька років тому була пожежа. Хтось, мабуть, недопалок кинув, і воно загорілося, — розповідає начальник сектору Держтехногенбезпеки Сергій Поціпко. — Після цього, здається, ніяких речей тут більше не зберігають.
Підвал дійсно зустрічає інспекторів порожніми приміщеннями і суцільною непроглядною темрявою. Учасники рейду пробираються рядком за ведучим, який освітлює шлях ліхтарем.
— Тут такі катакомби, що і Гонгадзе можна знайти, — жартує Сергій Поціпко, повертаючи у черговий прохід.
Оглянувши увесь підвал, інспектори не знаходять нічого пожежонебезпечного. І пробираються назад, до входу.
— А хтось крихти дорогою кидав, щоб шлях до виходу знайти? — цікавиться Сергій Поціпко. Інспектори сміються.
Рейдова група переїжджає до гуртожитку «нафтовиків» у центрі селища. У підвалі темно, сиро і прохолодно. На стінах — грибок. Спочатку інспектори взагалі нічого у ньому не знаходять. Але потім у одному із закапелків натрапляють на велику бочку, до половини заповнену переробленим машинним маслом. Про це складають відповідний припис, який зобов’язує керівництво гуртожитку прибрати легкозаймисті речовини у одноденний термін.
Ще більше сюрпризів очікує на учасників рейду у підвалах «костного» будинку. Оглядаючи їх у присутності представників селищної ради, інспектори знаходять цілі кімнатки, завалені побутовим мотлохом: старими ліжками, коробками з-під побутової техніки, дошками, рулонами руберойду, купами пінопласту. У одному місці навіть лежали горою накидані пакети із побутовим сміттям. Якщо у таку копицю раптом потрапить іскра, то гасити пожежу доведеться довгенько. Ще довше потім провітрювати підвал від диму. За результатами побаченого інспектори складають припис, яким зобов’язують мешканців у двотижневий термін прибрати підвали будинку.
Через деякий час інспектори обіцяють повторити свій рейд і переконатися, що перераховані у приписах недоліки повністю усунені. Адже завжди краще попередити пожежу, ніж потім розбиратися у причинах її виникнення.