Вхід | Реєстрація

Уряд не виконав обіцянку забезпечити 5800 сімей безкоштовними квартирами

На початку літа 2009 року Уряд розпочав програму безкоштовного забезпечення житлом громадян, які стоять "на черзі" на поліпшення житлових умов. За бюджетні кошти (на це було передбачено майже 2 млрд грн) Кабмін (через Державну іпотечну установу - ДІУ) викуповував у забудовників квартири у будинках, які мають бути здані в експлуатацію до 25.12.09. 25 грудня настало. Час підбивати підсумки. На жаль, вони – невтішні, насамперед, для громадян, які сподівались на житло. За даними ДІУ, всього придбано за кошти бюджету 5 517 квартир, станом на 24.12.09 урядовими рішеннями розподілено між громадянами лише 1 594 квартир.
Аналіз виконання цієї програми ДІУ показує, що окрім недосягнення запланованих показників (видачі квартир людям), мали місце численні порушення законодавства, передусім – Житлового кодексу (який передбачає принцип: житло надається не за квотним принципом, а в порядку черговості за часом взяття громадян на облік /"на чергу"). Виникають питання щодо легітимності процедури розподілу квартир, оскільки з 23 вересня по 8 грудня КМУ приймав рішення на підставі Порядку, затвердженого Постановою від 23.09.09 №1037, а за 17 днів до завершення програми – кардинально змінив правила (Постанова від 18.11.09 №1300, опублікована 8.12.09). Нові правила розподілу квартир залишили "за бортом" громадян-"непільговиків", які стоять у загальній черзі. Натомість, Уряд на власний розсуд (всупереч законодавства) визначив, хто з-поміж "позачерговиків" та "першочерговиків" (зазначені у ст.45, 46 Житлового кодексу) має право на безкоштовні квартири.
В урядовому переліку опинились всі категорії осіб, які мають заслуги перед СРСР.
А саме: інваліди ВВВ; члени сімей воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти; Герої Радянського Союзу, Герої СоцПраці, особи, нагороджені орденами Слави, Трудової Слави, "За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР" усіх трьох ступенів; особи, які перебували у складі діючої армії в період ВВВ та під час інших бойових операцій із захисту СРСР, партизани ВВВ, а також інші особам, які брали участь у бойових операціях із захисту СРСР; сім'ї осіб, які загинули під час виконання державних або громадських обов'язків, виконання обов'язку громадянина СРСР щодо рятування життя людини, з охорони соціалістичної власності і правопорядку або загинули на виробництві внаслідок нещасного випадку.
Водночас прем‘єр взагалі забула про осіб, які мають заслуги перед Україною (про Героїв України, про політв’язнів і репресованих, про ветеранів УПА). Крім того, з переліку "випали" такі категорії пільговиків як медичні працівники, заражені вірусом імунодефіциту людини внаслідок виконання службових обов'язків, сім’ї при народженні близнят, громадяни, житло яких внаслідок стихійного лиха стало непридатним для проживання та інші.
Новим Порядком Уряд збільшив із 20% до 40% квоту на службове житло, що розподіляється між МВС, МНС, Міноборони, СБУ, УДО, Держприкордонслужбою, Держдепартаментом виконання покарань, Генпрокуратурою. Можливо, це намагання наприкінці року імітувати виконання спеціальних бюджетних програм щодо забезпечення цих категорій житлом, зокрема військовослужбовців.
Також Уряд дозволив собі придбати одне і те ж житло за "оригінальною схемою". Зокрема, 26 серпня (розпорядження №1000-р) передбачалося придбання 54 квартири будинку №26 в житловому масиві "Масани" у Чернігові (за 12,462 млн грн). А 23 грудня (тобто за 24 години до здачі в експлуатацію, як того вимагає згадане розпорядження від 26 серпня) Уряд розглядає рішення про купівлю тих самих 54 квартир для передачі Держдепартаменту виконання покарань для розподілу між своїми працівниками (у порушення загального порядку). Виходить, що за принципом "добру собаку двічі продають", Уряд повторно придбав одне і теж житло.
Ще один приклад. Під час робочої поїздки до Сєвєродонецька Прем’єр-міністр 14 листопада вручила ордери на 11 квартир, куплених ДІУ. Хоча рішення про надання цих квартир родинам із Сєвєродонецька Уряд прийняв лише півмісяця по тому (розпорядження від 2 грудня 2009 р. № 1477-р).
Непрозорість процедур розподілу квартир змусило Уряд не публікувати інформацію про кількість квартир та поіменні списки осіб, яким вони надані (тобто утаємничувати додатки до відповідних рішень КМУ). Хоча законодавством такі дані не віднесені до конфіденційної інформації.
Більше того, Прем’єр-міністр продовжує практику авансового голосування членів КМУ "за чисті листки". Так, 23 грудня Уряд ухвалив 13 актів "всліпу", тобто не бачачи самих проектів актів (кількості квартир і списку громадян, яким розподіляється житло), котрими розподілялися квартири у мм. Євпаторії, Кременчуці, Харкові, Кам’янець-Подільському, Чернівцях, Бахмачі та смт.Солоницівці, Пісочні, Мурованих Курилівцях.
Провалена програма безкоштовного розподілу житла вкотре засвідчила виключно передвиборчий характер роботи Уряду Тимошенко за рахунок коштів платників податків.

Автор: Офiцiйне Інтернет-представництво Президента

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
30 грудня 2009, 11:11 | Полтавщина | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації