У Кобеляцькому райсуді у вівторок 19 лютого відбулося чергове засідання в кримінальній справі, порушеній стосовно продюсера шоу «Вмієш? Співай!».
На цьому судовому засіданні вже не були присутні представники агрофірми «Добробут», які дещо раніше відмовились від претензій до Сергія Горденка.
Натомість, за час від попереднього засідання слідчі міліції та працівники прокуратури повинні були здобути інформацію щодо долі злощасних десяти тисяч, які мали виплатити Василю Стогнію. Залишалось вияснити одне-єдине питання — хто ж зняв ці гроші? Підсудний Горденко раніше заявив, що це зробив тодішній начальник відділу культури і організатор шоу «Я вмію співати» Володимир Проскура. А сам Сергій отримав від нього свою ж банківську картку з одинадцятьма гривнями на рахунку. Володимир Костянтинович, у свою чергу, свідчив, що на картці знаходились 10 тисяч гривень.
Суддя Віктор Голубенко неодноразово приймав постанови про отримання слідчими матеріалів фото та відеофіксації з «ПриватБанку» та інших документів, які могли б внести ясність у справу. Але ні міліціонери, ні працівники прокуратури чомусь не поспішали виконувати розпорядження судді.
Урешті-решт, на засіданні 19 лютого була зачитана відповідь із обласної дирекції «ПриватБанку». Вона була очікуваною. Банкіри повідомляли, що через давність ні фото, ні відео в них не збереглося. У принципі, тут уже можна було б ставити крапку у справі з обвинувачення Горденка в присвоєнні чужих грошей. Натомість суддя Віктор Голубенко довго висловлював свої претензії слідчому місцевого райвідділу міліції за бездіяльність. У принципі, Голубенко мав для цього підстави. Адже слідчий представив суду загадковий документ під назвою «Довідка-бесіда». Ні суддя, ні адвокат Горденка так і не змогли виявити в українській юриспруденції подібний процесуальний документ. Грубо кажучи, «довідка-бесіда» може бути написана під час перекуру міліціонера разом із працівником банку.
Покартавши міліціонерів за самодіяльність, суддя запропонував сторонам процесу висловитися щодо можливості повернення справи на додаткове розслідування. Представник прокуратури Сергій Титаренко був категорично проти. І його можна зрозуміти. Адже повернення справи з суду означає визнання факту недопрацювання як з боку міліції, так і з боку прокуратури. Адвокат Гансевич не надто заперечувала, але запропонувала винести вердикт суду вже 19 лютого. На її думку, вердикт виправдальний. Василь Стогній, як потерпілий, не заперечував проти додаткового розслідування. А Горденко зізнався, що вже й не знає, як діяти. Після цього суддя Голубенко оголосив перерву і заявив, що рішення суду буде оголошене наступного дня.
Якщо суд усе ж прийме рішення про чергове перенесення розгляду справи, доопрацювання та дозбирування матеріалів, то чи не означатиме це, що вона просто зайшла в «глухий» кут. Адже навряд чи слідчі або працівники прокуратури «нариють» якісь нові факти в скандальній справі. І доказів для того, щоб виголосити обвинувальний вирок стосовно Горденка, як і раніше, бракуватиме. Винести ж виправдальне рішення, можливо, заважають негласні правила, які діють в українській системі судочинства. Це на публіці Президент чи хтось інший може заявляти про рівність сторін у судових процесах та інші приємні для вух європейців речі. Воно то і європейці в слова українських «властьімущих» давно не вірять, але ж говорити — це не мішки носити. Насправді ж, знаючі люди кажуть, що за виправдальні вироки суддів, м’яко кажучи, не вітають. Ті ж знаючі люди підказують можливий варіант розвитку подій у справі Горденка. Її повернуть на дорозслідування і благополучно «похоронять». І всі будуть задоволені. Крім Васі Стогнія. Його, повторимось, дійсно шкода.