Минулого четверга відбулась чергова рада ветеранів. На ній говорили про злочинність у районі та про здоровий спосіб життя.
Цього разу до зали засідань міської ради запросили завідуючого сектором дільничних міста Кобеляки Романа Голуба та лікаря-ендоскопіста Валентина Стукало.
Першим до трибуни вийшов Роман Голуб. Він поінформував присутніх про стан злочинності в районі. За його словами, протягом 2012 року було зафіксовано 107 злочинів, із яких порушено кримінальні справи. З них — 75 фактів крадіжок. З 1 січня 2013 року вже зареєстровано 63 злочини. З них — 18 крадіжок та 11 фактів тілесних ушкоджень. Як повідомив Роман Голуб, на сьогоднішній день на обліку перебувають 97 осіб.
— З початку року проводиться активна профілактична робота з особами, які повернулись із місць позбавлення волі. Не менша робота спрямована на профілактику насильства в сім’ї, — повідомив завідуючий сектором дільничних.
— А скільки дільничних працює по місту і на яких участках вони працюють? — запитали з зали.
— По місту працює двоє дільничних. Та на даний час — один, тому що інший у відпустці. Також дільничні мають по одному помічнику, — відповів Голуб.
— Скажіть, чому закони в нашій державі приймають, а ніхто їх не дотримується. Хоча б взяти Закон про заборону куріння в громадських місцях, — знову прозвучало запитання від присутніх.
— На жаль, в Україні законів більше, аніж громадян. Та міліція в Кобеляках дотримується законів у повному обсязі. Що стосується Закону про заборону куріння в громадських місцях, то ми складаємо на порушників адміністративні протоколи, — відповів Роман Голуб.
Також присутні поцікавились, скільки в місті самогонних «точок». Мовляв, їх досить багато та працюють вони вдень і вночі.
— Скільки їх — я особисто не рахував. Та всі виявлені самогонщики притягнуті до адміністративної відповідальності. При першому виявленому факту штраф складає від 51 до 170 гривень. При повторному — від 1750 до 12 тисяч гривень. А за третім фактом штраф уже складає від 12 до 34 тисяч гривень, — відповів Голуб.
Наступним до слова запросили Валентина Стукало. Він поінформував присутніх про здоровий спосіб життя. За його словами, до 80 відсотків захворювань залежить від самої людини.
— На жаль, на погіршення здоров’я впливають не лише шкідливі звички. Усе приємне і погане ми відчуваємо завдяки рецепторам: що ми бачимо, чуємо, їмо та інше. Коли ви виходите на вулицю, для прикладу, надворі світить сонечко, співають пташки — от і настрій у вас гарний і це сприяє покращенню самопочуття. У організмі виділяються гормони щастя — ендорфіни. На жаль, їх люди отримують не в повному обсязі, — запевнив лікар. — Та всі ми маємо якісь болячки. Тому дуже важливо розуміти, що ми їмо та п’ємо. Найкраще, звісно ж, натуральні продукти, вирощені в себе на городі.
За словами лікаря, аби уникнути проблем із органами травлення, необхідно правильно харчуватися, вживати мінімум жирів та стежити, аби в раціоні харчування переважали овочі, фрукти та салати.
Серед ягід на перше місце за користю лікар відніс журавлину, потім полуницю та кавун.
— Та дуже важливо при купівлі овочів, фруктів та ягід бути впевненими, що вони вирощені в екологічних умовах і без різних хімікатів, — сказав лікар.