Смачний рекорд
24 квітня кухарі готелю «Європейський» виготовили карту України з продуктів. Кулінарний шедевр зареєстрували у Книзі рекордів України. Для виготовлення карти використали 180 кг продуктів, викладали її упродовж 7-ми годин. Ініціатором створення такої мапи став Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Матицин. Одним із напрямків роботи Фонду є популяризація спорту серед дітей та молоді.
Власною персоною
У листопаді Президент України Віктор Ющенко здійснив візит на Полтавщину. У Кременчуці глава держави був здивований тим, що на центральній площі міста досі стоїть пам’ятник Леніну.
Виборча диверсія
Про помилки у списках виборців Кременчука стало відомо всій Україні. У мешканців кількох багатоквартирних будинків було вказано однакове місце народження – або Харків, або Луганськ. І це зважаючи на те, що відділи ведення Держреєстру виборців працювали над списками з 2007 р.
Рейдерський розгром
22 липня в офіс підприємства «Кребо» вдерлися бойовики в масках. Без жодних пояснень рейдери влаштували не просто обшук, а справжній розгром. У результаті підприємство було змушене у суді захищати бізнес і ділову репутацію.
Караоке на Майдані
26 вересня Ігор Кондратюк разом зі своїм «Караоке» зібрав на кременчуцькому майдані сотні не лише городян, а й мешканців із сіл та міст усієї Полтавщини.
Врятуйте наші душі!
Уперше мешканці нашого міста годинами вистоювали в черзі, щоб на кілька секунд доторкнутися до Почаївської ікони Божої Матері, яку привезли до Кременчука 25 жовтня.
Сміттєзбиральна реформа
У лютому стартувала програма роздільного збирання сміття. Встановлення євроконтейнерів розпочали з Молодіжного, але до Правобережжя не дісталися. Проте у Крюкові своя сміттєподія року – 24 вересня на Деївському звалищі урочисто відкрили факельну установку для дослідження підземного газу. Планують, що газом зі смітника можна буде опалювати прилеглі житлові райони.
Відмовляти вагітним – гріх
Чиновники Кременчука знехтували народною традицією і хотіли закрити пологове відділення у Крюкові. Досі невідомо, що вплинуло на рішення посадовців залишити відділення: неодноразові акції протесту вагітних жінок чи зацікавленість окремих політиків?
Дитячі забавки
10 дитячих майданчиків з’явились у Кременчуці у кризовий 2009 рік, коли з фінансами було, ой, як скрутно! Але на сесії міськради вирішили не заощаджувати на дітях. Ініціатором програми зі встановлення дитячих майданчиків став депутат міськради Юрій Гриценко.
Марлевий виріб № 1
До осені 2009 р. в Україні знали лише про один спосіб захисту – гумовий виріб № 2. Епідемія грипу змусила кременчужан одягти маски, чого раніше ніколи не було. В аптеках марлеві пов’язки розмели за кілька годин після випуску новин на центральному ТБ. Маски почали шити у підпільних цехах та продавати втридорога. Влада пообіцяла захистити всіх і доручила шити марлеві пов’язки ПТУ.
Шантаж холодом
Уперше в історії Кременчука постачальники не дали тепло боржникам. У березні тепла позбавили військову частину. Восени теплопостачальники повторили прийом шантажу, але цього разу до тепломережі не підключили будинки-боржники.
Спекуляція року
23 лютого з прилавків магазинів сіль почала зникати – населення раптово кинулося скуповувати цей продукт. Максимальна ціна пачки сягнула 8 грн, а на базарі сіль продавали склянками – по 2 грн.
Делікатес року
Майже 200 учнів отруїлися сосисками в їдальні гімназії № 6. У багатьох підтвердився діагноз – дизентерія. Працівникам їдальні і СЕС дісталося «на горіхи», а постачальникам сосисок не перепало нічого.
Ювілей мосту
60 років тому завершили спорудження Крюківського мосту. Урочисте відкриття сталось 21 грудня 1949 р. і було присвячене дню народження Йосифа Сталіна.
Облом року
Тотальне скорочення працівників на підприємствах. За даними міського Центру зайнятості населення, у листопаді на одне робоче місце претендували 5 осіб.
Відвертість року
На своїй першій «он-лайн» конференції міський голова Микола Глухов розповів, що дочка, яка працює в банку, подарувала йому будинок.
Заборона року
Міськвиконком заборонив багатотонним вантажівкам їздити через міст, а також пересуватися дорогами Кременчука у літню спеку. Заборона є, але вона не діє.
Відвага року
Другого липня учениця 6-го класу школи № 21 Наталка Коцур допомогла міліціонерам затримати крадія, який намагався залізти до чужого авто.
Мільйон року
Офіційних мільйонерів у Кременчуці побільшало. За даними податкових декларацій, складених у 2009-му році, у місті проживають 33 мільйонери.
Екологічна трагедія року
Найбільша за останні 5 років пожежа знищила 34 га лісу у Соснівці. Причиною стала 30-градусна спека. Вогонь гасили 200 рятувальників.
Крадії року
У травні листоноша вкрала пенсії і поїхала гуляти до Києва. А підприємці однієї з філій імітували викрадення майже 500 тис. грн, аби не платити гроші головній фірмі.
Національне питання року
Хохол чи українець? Біг-борди з написом «Я – ХоХоl» спричинили скандал у Кременчуці, який дійшов аж до Верховної Ради.
Безхатченки року
Родину Яременків із неповнолітніми дітьми примусово виселили з гуртожитку посеред зими. Власник гуртожитку – КВБЗ, відстояв таке рішення у суді.
Вандали року
У березні з Успенської церкви, що у Крюкові, викрали 5 ікон, три з них – дуже старі. Це вже не перша крадіжка, ікони так і не знайшли.