За оцінкою Міністерства агрополітики України Полтавська область лідер серед регіонів. До того ж, за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства посідає четверте, а за кількістю виробленої продукції на 1 людину – друге місце. Немає підстав для зменшення виробництва і до кінця року, кажуть фахівці. Хоча чи фінансуватимуть у 2010 році програми державної підтримки, а чи ні – досі не відомо. Тому керівники галузі вже зараз пропонують зробити ставки на найбільш прибуткові напрями виробництва.
Маючи вдосталь власних кормів, вигідно розвивати тваринництво, надто молочарство та птахівництво. Є й чим поновлювати поголів’я: в області понад 100 племінних ферм.
Майже 4,5 тисячі кілограмів молока на корову – такої продуктивності добилися тваринники вперше в історії області. У цьому ж головний секрет рентабельності. Увагу приділятимуть як великим комплексам, так і дрібним виробникам, у господарстві яких до 30 голів худоби.
Сприятливі ціни на цукор та збереження переробної бази дають можливість збільшити виробництво цукрових буряків. У галузевих планах – щороку виробляти до півмільйона тонн цукру.
За попередніми підрахунками на комплекс весняно-польових робіт Полтавщині потрібно 2 мільярди гривень. Деякі банки вже готові дати кредити відповідальним позичальникам. Із ресурсів на весну є високоякісне насіння, трохи пального. На жаль, через брак державної підтримки цього року не поповнили як треба машинно-тракторний парк новою технікою.