Звернення членів ініціативної групи з урятування річки Кобелячок до жителів міста й району.
Шановні земляки! Звернутися до вас через газету змусили публікації про розчищення річки Кобелячок, які останнім часом стали з’являтися на сторінках місцевих ЗМІ. Звісно, кожна людина має право висловити свою думку, але вона повинна бути компетентна, аргументована, правдива. Що ж до згаданих публікацій, то одні дивують (з першого слова стає зрозуміло, що автор узагалі не орієнтується у ситуації), інші — обурюють (звинувачують у злочинах, яких зовсім не було).
Відразу зазначимо, що немає жодної підстави звинувачувати нас, членів ініціативної групи, обраної на сходці в 2012 році, і нагадаємо реальний стан справ щодо проведення робіт із розчищення річки. Не будемо зачіпати справи, які були до 2013 року, а розставимо всі крапки над «і» в останніх подіях.
У вересні 2012 року обласна рада виділила з фонду охорони навколишнього природного середовища кошти в сумі 290 тисяч гривень на продовження робіт із розчищення, розширення та благоустрою річки Кобелячок на ділянці від Бабенкової ями до Кременчуцького мосту. До речі, ці кошти мають цільове призначення і використати їх на будівництво дитсадків, доріг та ін., як пропонують деякі автори, не можна. Більше того, їх розпорядником є управління з питань надзвичайних ситуацій та в справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи.
Перший транш у сумі 87 тисяч гривень (30 %) надійшов на рахунок виконавця робіт, ТОВ «Промхімбуд» (Кременчук), у грудні. Роботи розпочались у січні екскаватором типу драглайн. Тепер ми вже знаємо, що ця техніка ефективна на вузьких руслах: довжина стріли 12 метрів, а проектна ширина розчищення — 15 м, глибина — 2 м. Це значить, що якісно виконати роботи драглайн не зможе, особливо на розширених плесах.
От і виникло питання: як далі проводити роботи, оскільки річка, особливо у Бабенковій ямі, розширюється і якщо з неї не вийняти увесь мул, русло знову замулиться. Вихід із ситуації є. У одного з підприємців є «плаваючий екскаватор», який може якісно виконати роботи, але не може це зробити, оскільки тендер виграло уже згадане ТОВ «Промхімбуд». Для того, щоб замінити підрядника, треба проводити новий тендер, що займе багато часу. Отож, потрібні додаткові гроші для оплати роботи іншої техніки, а заодно й пересвідчитись у тому, що «плаваючий екскаватор» може їх якісно і швидко виконати.
Ми звертаємось до всіх, хто виріс на річці Кобелячок, до всіх, кому не байдужа її доля, до всіх, хто мріє, щоб діти й онуки набирались сил і здоров’я на мальовничих берегах: і купались, і ловили рибу, і просто відпочивали… Згадайте, українці в усі часи важливі справи вирішували толокою. Нині настав такий час для кобелячан: давайте об’єднаємось морально й матеріально й зробимо важливу справу для нинішніх і наступних поколінь. Щоб виконати роботи в місці розширення річки, необхідно приблизно 60 тисяч гривень. Сума посильна, якщо не буде байдужих, а буде вболівання та підтримка в силу своїх фінансових можливостей. До того ж і зволікати не можна: роботи слід виконати до початку нересту риби.
А щоб земляки були впевнені в тому, що гроші будуть використані за призначенням, пропонуємо такий порядок:
— гроші будуть збирати члени ініціативної групи, які інформацію про здавачів вноситимуть до відомостей із печаткою «Благодійного фонду»;
— гроші можна передати через редакції місцевих ЗМІ — «Колос» і «Ехо». Інформація про хід збору коштів та їх використання теж буде оприлюднюватись на сторінках газет.
Роботи зі збору коштів розпочались. Прохаємо кобелячан приєднатись до акції з урятування Кобелячка, бо ж у єдності наша сила.