У Новосанжарській селищній раді відбувається не зовсім звичайне засідання виконкому. Незвичайне, передусім, тим, що на ньому, окрім звичних керівників установ та організацій, присутній ще й народний депутат Валерій Головко. Протягом години члени виконкому говорять із ним про роботу Верховної Ради, стан новосанжарських доріг та очищення річки Ворона.
Валерій Головко — не мажоритарник. До Верховної Ради він пройшов за списком «Батьківщини». Але, як представник сусідньої Полтави, вирішує провести прийом у Нових Санжарах та поцікавитися проблемами місцевих жителів. Перед прийомом у селищній раді він зустрічається із членами виконкому.
— Коли почне працювати Верховна Рада? — одразу запитує про наболіле один із членів виконкому. — Отой мордобой усім надоїв! Ніхто з депутатів не робе, але від зарплати ні один не відмовився!
— А що нам робити, коли більшість намагається приймати антиукраїнські закони? — питанням на питання відповідає Валерій Головко. — Ми блокуємо трибуну для того, щоб домогтися особистого голосування!
— Ви йшли у Верховну Раду, щоб працювати! А ви самі не працюєте й іншим не даєте! — констатує колишній селищний голова Анатолій Віблий.
Зупиняючи суперечку, селищний голова Андрій Река цікавиться у народного депутата:
— Ви скажіть: буде розпуск Верховної Ради чи ні?
— А що він дасть? — перепитує гість. — Ні, не буде!
— А як же я тоді стану депутатом Верховної Ради? — посміхається Река. І пропонує від питань загальнополітичних перейти до проблем районних.
— А чим конкретно ви можете допомогти району? — цікавиться Володимир Чмихало, заступник директора товариства «НовоФарм».
— Що нам, наприклад, зробити, щоб була вода у Ворсклі? — задає навідне запитання член виконкому Ігор Нещадим. — А то люди влітку до нас приїздять, а покупатися ніде!
Випереджаючи гостя, на питання відповідає заступник селищного голови Валентин Івашина. Він пояснює, що підняти рівень води у Ворсклі можна лише за рахунок будівництва регулюючої дамби. Коштуватиме вона від 3 мільйонів гривень. Отримати таку суму не допоможе навіть народний депутат.
Натомість Андрій Река розповідає, що у цьому році на розчистку річки Ворона у межах Санжар з обласного екологічного фонду виділили 300 тисяч гривень. Почувши це, Валерій Головко пожвавлюється. І пропонує свою допомогу — вибити у міністерському бюджеті додаткові кошти на розчистку.
Наприкінці розмови з депутатом члени виконкому нарікають на жалюгідний стан доріг. І наголошують: транспортний збір потрібно повернути до місцевих рад. Лише тоді можна буде утримувати дороги у належному стані. Валерій Головко обіцяє підняти це питання у Верховній Раді.
Народний депутат залишає засідання і йде приймати громадян. А Андрій Река знайомить членів виконкому з найближчими планами селищної ради:
— У цьому році багато круглих дат, — говорить селищний голова. І перераховує: — До 70‑річчя визволення потрібно капітально відремонтувати Братську могилу. Крім того, до нас звертаються громадські організації. У цьому році — 80 років Голодомору. Ми проведемо реконструкцію пам’ятного знаку Голодомору, облаштуємо там у сквері нові доріжки з плитки, підсадимо дерева. Також у наступному році — 25‑річчя виведення військ з Афганістану. Ми вже почали роботи з реконструкції пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам. Нам допомогли самі афганці, які вже зняли там асфальт, посадили липки, викопали ямки для троянд. Ми плануємо посадити там 250 трояндових кущів. І до 26‑го квітня провести роботи біля пам’ятного знаку ліквідаторам-чорнобильцям.
Проти такого плану дій ні в кого із членів виконкому немає заперечень. Коли вже засідання виконкому закінчується і учасники виходять з кабінету селищного голови, Ігор Нещадим звертається до Андрія Реки.
— Андрій Олександрович, а можна з весни вже не малювати оту антинародну подвійну смугу в центрі? Усе одно ніхто її не дотримується! Для чого вона там?
Прохання викликає у селищного голови вдавано гнівну реакцію.
— А чому ти у Полтаві не порушуєш? Вона там для того, щоб не було хаосу і був порядок! Інститут її там намалював і вона там буде! Пройде час — усі привчаться!
Інші члени виконкому кивають головами. І підтверджують: вони подвійної не перетинають і центром селища їздять тільки за правилами.