Вхід | Реєстрація

«Якщо закриють школу — селу хана!»

«Якщо закриють школу — селу хана!»

Цього тижня більшість жителів села Перегонівка в одному місці зібрала новина про майбутнє закриття їхньої школи.

Зустріч  із керівниками району була запланована на 14:00 в приміщенні сільського клубу. Та задовго до її початку місцеві жителі жваво обговорювали питання закриття їхньої школи.

— Раніше школа була аварійною. Там тріскалися стіни і протікав дах. Та в 2006 році дітей перевели в нове відремонтоване приміщення. Зараз це гарна двоповерхова школа. Якщо її закриють — селу хана! — скаржилася одна з жінок похилого віку.

Та коли приїхали посадовці, обговорення перенесли вже всередину клубу. Частина жителів села, які були присутні на зустрічі, благали, вимагали та обороняли школу, яку відвідують їхні діти, онуки та правнуки. Адже їхній навчальний заклад хочуть закрити вже з нового навчального року. Щоправда, словом «закриття» високопосадовці намагаються не оперувати. Його замінили на менш різке — «призупинення діяльності».

Заступник голови районної ради Василь Мирошниченко спершу пояснив присутнім, чому саме зараз постало питання щодо закриття школи в Перегонівці. За його словами, сьогодні в школі навчається всього 22 дитини, а такої кількості учнів недостатньо для нормального функціонування навчального закладу. І навчання в малокомплектних школах не достатньо ефективне.

— А сьогодні ми приїхали порадитись з вами, яке ви бачите майбутнє своїх дітей, — сказав Мирошниченко. — Сьогодні з бюджету на утримання одного учня державою виділяється 7,5 тисяч гривень на рік. Такі малокомплектні школи, як ваша, забирають фактично весь бюджет. Тому страждають міські діти, де на одного учня залишається всього 4–4,5 тисяч гривень.

Начальник районного відділу освіти Наталія Коваль зазначила, що питання щодо оптимізації шкільної мережі сьогодні актуальне по всій території нашої держави. Тим більше, що в Кобеляцькому районі кількість навчальних закладів найбільша по всій Полтавській області. Тому, за її словами, фінансування вистачає лише на виплату заробітної плати педагогічному персоналу, а мізер залишається на оплату комунальних послуг, харчування та паливно-мастильні матеріали. На розвиток освіти не залишається практично нічого. Тому сьогодні і постало питання щодо призупинення діяльності школи.

— У вашій школі з нового навчального року до першого класу піде всього п’ятеро дітей. У третьому буде навчатися чотири учні, у п’ятому — п’ять, у сьомому — чотири і восьмому — шестеро дітей. А в другому, четвертому, шостому та дев’ятому класах не буде жодного учня. І якщо в класі навчається менше п’яти дітей, то згідно стандартів, це не вважається повноцінним класом і діти повинні навчатись за індивідуальним навчанням, — сказала Наталія Коваль.

Також вона зазначила, що сьогодні в районі існує вісім шкільних округів. Один з них — Перегонівка-Сокілка-Шенгури. І саме в Шенгури посадовці запропонували відправити дітей навчатись уже з наступного року.

— А чого саме Шенгури? Відстань від Перегонівки до Шенгурів така сама, як і до Кобеляк. Якість навчання в Шенгурах мене не влаштовує а в Кобеляках значно краща, — сказала одна з жінок середнього віку.

— Ми не наполягаємо на тому, аби ваших дітей переводити в Шенгурівську школу. Ви можете обрати і навчальний заклад в Кобеляках. Проте, рішення потрібно прийняти одноголосно, — відповіла начальник відділу освіти.

Також у присутніх виникло питання щодо підвезення дітей шкільними автобусами. На думку більшості, це небезпечно і не кожен із них згодиться відправити свою дитину в школу на автобусі.

— Я не пущу свою дитину! І маю на це право! У нас є своя школа! А так дитину о сьомій ранку заберуть і лише о четвертій вечора вона повернеться зі школи. А ті автобуси, на яких дітей возять, — небезпечні. У них гайки на ходу вилітають! Хто відповідатиме за життя наших дітей? — виступив один із чоловіків.

Та Наталія Коваль відповіла, що відповідальність на себе бере директор школи, який приймає водія на роботу. Також, за її словами, у автобусі буде присутній вихователь по підвозу дітей, який і наглядатиме за школярами. Що стосується долі шкільного приміщення, то в штаті залишать двох сторожів. І коли кількість дітей в селі збільшиться, то школу знову відкриють. Та ці слова викликали в присутніх лише обурення.

— Та що ви кажете? Нічого вже не відкриють! Садок закрили, пошту закрили. Така доля чекає і на школу! — обурювались із зали.

Тому місцеві жителі запропонували альтернативу: на першому поверсі шкільного приміщення відкрити дитячий садок, а на другому нехай залишається школа. Мовляв, і місця вистачить, і люди будуть задоволені.

Та представники влади цю інформацію не сприйняли, адже це потягне за собою ще більші витрати з бюджету, ніж зараз. Зрештою, заслухавши думки жителів Перегонівки, посадовці підсумували, що залишити школу можна лише на умовах співфінансування, але для цього потрібно знайти ці джерела фінансування.

— Ми вам запропонували декілька варіантів: перевести дітей у Шенгури чи Кобеляки або ж шукати гроші на додаткове фінансування. А ви тепер визначайтеся. Залишати школи, у яких навчається мала кількість дітей, ми не можемо. Комунізм завершився, шановні, — сказала начальник відділу освіти.

Насамкінець, перегонівці запитали, що їм робити та чого чекати далі. Наталія Коваль відповіла, що питання щодо оптимізації мережі буде розглянуте на комісії районної ради. Коли саме — не відомо. Та однозначно, що це питання буде вирішене вже до кінця червня.


Автор: Дарія СТАРОСТІНА, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації