На території Кременчуцької виховної колонії 23 квітня поточного року відбулось виїзне засідання комісії Громадської ради Державної пенітенціарної служби України з питань громадського контролю за дотриманням прав засуджених, які тримаються у виховних колоніях. Співорганізатором заходу виступила Державна пенітенціарна служба України.
До участі у зібранні були запрошені: представник апарату Служби Владислав Скоропляс, виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду захисту навколишнього та соціального середовища України Олександр Абарінов, Голова Правління Міжнародної громадської організації «Міжнародне товариство прав людини-Українська секція» Андрій Сухоруков, представник Міжнародного благодійного фонду «Інше життя» Олександр Дорофєєв, керівництво територіального управління в Полтавській області, адміністрація Кременчуцької виховної колонії, члени піклувальної та педагогічної ради виховного закладу, а також представники батьківського комітету колонії.
Розпочав засідання Владислав Скоропляс, привітав усіх присутніх та зазначив:
— Останнім часом суспільством приділяється посилена увага дітям, котрі перебувають у конфлікті із законом, дотриманню їх прав і свобод. Важливим механізмом перевірки дотримання прав людини у місцях позбавлення волі - є громадський контроль діяльності установ виконання покарань. Для здійснення контролю за діяльністю органів і установ, врахування громадської думки під час реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань при Державній пенітенціарній службі України створений постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган - Громадська рада. Сьогоднішня зустріч на базі виховної установи присвячена вивченню взаємодії громадськості, а саме - піклувальної ради та батьківського комітету з адміністрацією колонії, виконання даними інституціями покладених на них повноважень, вивченню проблемних питань в роботі та виробленню спільних пропозицій, які в подальшому покращать співпрацю педагогічної та піклувальної ради, а також батьківського комітету виховного закладу. Оскільки згідно вимог наказу Міністерства юстиції України від 09.01.2013 №65/5 «Про затвердження Положення про педагогічну раду виховної колонії та Типового положення про батьківський комітет при виховній колонії» головними завданнями даних колегіальних органів виховної колонії є розгляд питань та надання пропозицій адміністрації виховної колонії щодо організації соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими, удосконалення навчально-виховного процесу. Саме участь громадськості в підготовці юнаків до життя в правомірному суспільстві виступає рушійним моментом, який дозволяє контролювати дотримання прав дитини в місцях позбавлення волі.
Члени засідання під час спілкування з представниками громадських інституцій більш детально ознайомилися з практикою діяльності батьківського комітету та педагогічної ради щодо прийняття рішення стосовно залишення засуджених, які досягли 18-річного віку, у виховній колонії або їх переведення із виховної колонії до виправного закладу. Учасники дізнались про вже існуючі форми роботи в сфері громадського контролю, а також презентували власний успішний досвід. Поділилися ідеями щодо подальшої співпраці громадськості та адміністрації колонії. Під час дискусій та обговорення всі учасники зустрічі прийшли єдиної думки, що у виховних закладах для юнаків створюються більш сприятливі умови для проживання, соціально-виховної та психологічної роботи, навчально-виховного процесу. В результаті активної роботи були визначені подальші шляхи активізації співпраці адміністрації виховної установи з батьківським комітетом та піклувальною радою.
Свою думку щодо застосування статей 147, 148 Кримінально-виконавчого кодексу України виразили і самі підлітки під час анонімного анкетування. В опитуванні прийняли участь 40 осіб, з яких - неповнолітні засуджені та засуджені, які вже досягли вісімнадцятирічного віку.
Комісія ознайомилася з умовами тримання вихованців, матеріально-побутовим забезпеченням, навчально - виховним процессом, організацією соціально-корисної зайнятості хлопців в колонії.
Підводячи підсумки робочого дня члени виїзного засідання зазначили, що зустріч видалася досить плідною і корисною. Визначені форми взаємодії адміністрації з піклувальною радою та батьківським комітетом поєднають та доповнять одна одну, нададуть змогу плідно реалізовувати політику в галузі дотримання прав дитини в ув’язненні.