Доки більшість сидить перед телевізорами та комп’ютерами і мріє про кубики на животі, хтось реалізовує свою мрію без дорогих абонементів у спортзалі.
Кобеляцькі хлопці В’ячеслав Лещенко, Володимир Зеленський, Владислав Павлюк та Олексій Попруга познайомили нас із новим видом спорту, яким молодь дедалі більше починає захоплюватися. Він носить назву стріт воркаут. Алкоголь, цигарки і гулянки до ранку цих хлопців не цікавлять. Вони — за здоровий спосіб життя. Усе, що їм потрібно, — вулиця і турніки.
Для тих, хто вперше чує про цей вид спорту, пояснюємо, що основою вуличної гімнастики є комплекс вправ, пов’язаних із розвитком сили, гнучкості та техніки. Багато хто вміє віджиматися, підтягуватися та робити різні стійки. Це і є елементи вуличної гімнастики, ускладнені з урахуванням навичок і сили спортсменів. Вуличною гімнастикою можна займатися в будь-якому дворі, де є турнік, бруси або просто рівний майданчик. Більше ніяких спортивних снарядів не потрібно.
Про кобеляцьких воркаутерів нам розповів учитель допризовної підготовки Кобеляцької загальноосвітньої школи № 2 Володимир Пономаренко. Одразу ж він пожартував, що без заспокійливого на тренування цих хлопців приходити не варто.
— Бачили б ви, що вони витворяють! — зазначив Володимир.
З хлопцями ми зустрілися на спортивному майданчику Кобеляцького професійного аграрного ліцею. Про себе вони розповіли, що стріт воркаутом займаються всього рік і про цей вид спорту дізналися з інтернету. Та за цей час вони вже досягли нечуваних результатів.
— Спочатку ми займалися кожен самостійно, — розповідає В’ячеслав. — Кожен із нас має хорошу спортивну підготовку. Я, для прикладу, до цього займався пауерліфтингом, футболом, волейболом та карате. Вова та Льоха — пауерліфтингом, а Влад три роки займався карате. Потім ми вирішили об’єднатися та створити власну команду.
За словами хлопців, стріт воркаут дає можливість здобути спортивну статуру та бути в чудовій фізичній формі, не витративши на це ні копійки. Для цього просто потрібно прийти на спортивний майданчик, де є турнік або інші пристосування для занять спортом.
— Як снаряди можна використовувати практично все, що дозволяє виконувати вправи на розвиток свого тіла. Найпопулярнішими є турнік і бруси, оскільки майже в кожному дворі їх можна знайти, але це можуть бути й дерева, паркани, різні металеві конструкції, кам’яні плити, стіни чи парапети. Можна, як опора, використовувати й тіло товариша, — зазначають хлопці.
Крім того, за словами спортсменів, стріт воркаут — це потужна й ефективна база для тих видів спорту та вуличного екстриму, де потрібен прояв вибухової сили та великої витривалості.
Загалом, на свої тренування хлопці витрачають багато часу, по 2-3 години. І так чотири рази на тиждень.
— Бувало, — згадує Вова, — цілий тиждень тренувалися по три години на день.
— Після того, як ми побачили воркаутерів на шоу «Україна має талант», зрозуміли, що деякі вправи робимо не гірше. Тому вирішили тренуватися ще інтенсивніше, аби через декілька років і самим узяти участь у шоу і бути одними з кращих, — додав Олексій.
Свої навички хлопці вдосконалюють завдяки інтернету та новим друзям із всієї України, яких знайшли завдяки спільному захопленню.
— Ми спілкуємося, обмінюємося відео зі своїх тренувань, влаштовуємо збори в різних містах, де показуємо свої навички. Ми вже встигли побувати в Полтаві та Харкові. Хотіли б зібрати воркаутерів і в Кобеляках, — каже Владислав.
У своїх тренуваннях кобеляцькі воркаутери використовують не лише допомогу й поради друзів, а й екіпіровку. Найважливіший предмет у їхньому арсеналі — страхувальні лямки, які не дозволять зірватися з турніка під час виконання складних трюків. Новачкам, як і альпіністам, не дозволяють займатися на турніку без страховки. Щоб уникнути мозолів, можуть знадобитися спеціальні рукавички або бинти, а для комфорту під час тренування — легкий одяг, що не сковує рухів.
На тренуваннях кобеляцьких воркаутерів постійно велика кількість глядачів. У основному, це хлопці, які значно молодші від спортсменів за віком. Вони постійно слідкують за тренуваннями та іноді й самі пробують повторити вправи.
На майбутнє воркаутерам хочеться придбати спеціальний гімнастичний турнік, якого, на жаль, сьогодні в Кобеляках немає. Та вони мають надію, що він усе-таки з’явиться і більша кількість молоді виявить бажання тренуватися.