4 травня 2013 року члени однієї із Гадяцьких політичних сил визволили двох хлопців, які працювали, перебуваючи в фактичному рабстві охоронної фірми, на території "Сирзаводу" в місті Гадяч. У цих працівників, які мусили охороняти територію підприємства, відібрали мобільні телефони, документи, особисті гроші та банківські картки. Робітників майже не годували, били, ховали від правоохоронців та примушували працювати понаднормово.
Загалом у такому рабстві було 7 осіб - зі Львова, Ромен, Нововолинська та інших міст. Троє із них втекли раніше, не дочекавшись закінчення терміну роботи, двох визволили свободівці, а ще двоє лишилися на території заводу. Особам, яких незаконно утримували на роботі, забороняли виходити з території підприємства, примушували працювати понаднормово, дозволяли готувати їжу 1 раз на день, двічі на тиждень давали 20 гривень на одну особу.
"Коли Максим, один із заручників, почав обурюватися умовами проживання та тим, що ще 26 квітня він мав їхати додому, а вже був травень. Натомість молодика побили, відібрали мобільний телефон і 72 гривні, надісланих батьками на квиток. На щастя, 21-річний молодий чоловік зміг зв'язатися з рідними та попросити допомоги", – повідомив Микола Ніколаєв, голова районної організації цієї ж політичної сили.
Максим, один із насильно утримуваних охоронців, отримавши по внутрішньому телефону знак, втік через паркан до своїх визволителів. Хлопця відразу повезли до райвідділу міліції для дачі свідчень. Правоохоронці ж зайшли на територію підприємства й почали опитувати свідків. Одного з чоловіків, котрий пройшов крізь тортури, намагалися сховати від присутніх міліціянтів. Однак 35-річному В'ячеславу вдалося вирватися. Він розповів, що вже працює зайвий тиждень. Також повідомив, що, коли заснув на робочому місці, то начальник охорони стріляв у нього з травматичного пістолета.
"Людей били, залякували пострілами з пістолета, ховали від міліціянтів. Наймолодшого з них зі світу ледь не звели воші. Завдяки спільним зусиллям молодих людей вдалося визволити з рабства. Сучасного українського рабства!", – резюмував Микола Ніколаєв.