Безвідходне виробництво поки що залишається в Україні лише мрією. На відміну від японців чи німців, українці більшість відходів знищують разом із довкіллям.
Не так давно один із жителів Кобеляк запропонував тему для статті. Чоловік сказав: «Ви колись писали, що в комунгосп купили машину, яка гілки в тирсу подрібнює. А потім щось про цей пристрій усі замовчали. Працює та машина чи її в металобрухт здали?»
Дійсно, кілька років тому за гроші з бюджету для потреб «Міської сервісної служби» було придбане навісне обладнання, яке мало б подрібнювати гілля. Отриманий продукт, згідно з задумом, повинен був використовуватись у котельнях, як паливо.
Машину одразу запустили на вулиці, біля однієї з куп гілок, якими навесні щедро всіяні Кобеляки. Тоді оту диво-конструкцію й зафіксувала фотокамера журналіста «ЕХО». Пізніше ми дізнались, що нове обладнання досить швидко зламалось і довгий час не використовувалось, аж доки його не передали з «Міської сервісної служби» іншому комунальному підприємству «Водоканал». Директор «Водоканалу» Іван Дяченко днями повідомив «ЕХО», що обладнання було відремонтоване і використовується за призначенням. Щоправда, задіюють його комунальники, в основному, у осінній період. Дяченко розповів: «Ми часто спилюємо аварійні дерева, після них залишається купа різного гілля. От його ми й дробимо. Паливо отримуємо прекрасне. Але є один нюанс: гілля, викинуте жителями Кобеляк, ми не збираємо і не подрібнюємо».
За словами Івана Дяченка, підбирання гілля на вулицях не входить до обов’язків «Водоканалу». Він не має економічної можливості пускати транспорт і дробити гілки прямо на вулицях. Хоча варіант є: потрібно, щоб «МСС» «поділилась» соляркою з «Водоканалом». Та поки що керівники двох міських комунальних підприємств не можуть про це домовитись.
До речі, на звалищі куп гілля також не було. Швидше за все, комунальники його просто спалюють, обігріваючи атмосферу.