Вхід | Реєстрація

Місце під сонцем: основні правила засмаги

Місце під сонцем: основні правила засмаги

Нерідко в гонитві за красивою засмагою ми забуваємо про безпеку власної шкіри. Тому журналісти «ЕХО» вирішили дізнатися про основні правила засмаги та чим шкідливе надмірне перебування на сонці.

Здавалося, усі знають ці правила з дитинства, але чому кількість постраждалих від надмірного сонця не зменшується. Лікар-дерматолог Кобеляцького поліклінічного відділення Нона Давиденко стверджує, що весняне сонце найбільш радіоактивне і неправильний процес засмагання небезпечний багатьма захворюваннями. Найнебезпечніше — це онкологічні захворювання. Також можуть з’являтися сонячні опіки, пігментні плями та рудіі веснянки, а ще на сонці шкіра швидше старіє та можуть виникати такі косметичні дефекти як потовщення шкіри.

За словами лікаря, перш за все потрібно пам’ятати, що засмагати можна лише в певний час.

Ближче до полудня сонце пече надто сильно і можна отримати тепловий удар. Набагато приємніше та корисніше засмагати, коли сонячні промені не надто інтенсивні: з 6 до 10 ранку та з 16 до 20 години вечора. Безпечніше засмагати не під прямими променями, а в тіні або під пляжною парасолькою. Щоб помітно засмагнути, вам потрібно буде кілька днів. Не рекомендується змивати природний жировий шар з шкіри перед засмагою: він допомагає шкірі залишатися зволоженою і поглинає частину шкідливого випромінювання.

Щоб отримати від сонця тільки користь, потрібно приймати сонячні ванни поступово. За зимовий період шкіра відвикає від великої кількості ультрафіолету. Тому виходячи на сонце, засмагайте по п’ятнадцять хвилин. Не варто одразу роздягатись до плавок чи купальника, відкривайте тіло поступово. Так ви гарантовано не обпечете шкіру. Звичайно, нам усім хочеться мати рівномірну засмагу якомога швидше, але можете бути певні, що засмагаючи поступово, ви виглядатимете значно краще.

Надзвичайно важливо захищати від сонячних променів обличчя, очі та волосся. Не забувайте накривати голову та одягати сонцезахисні окуляри не тільки, коли йдете на пляж, але й просто в сонячний та спекотний день.

Найкращим місцем для засмаги є пляж, адже біля будь-якої водойми засмагати значно легше, бо вода відображає сонячне проміння і посилює його дію. Під час купання шкіра теж засмагає, вода анітрохи не зменшує дію ультрафіолету. Якщо ж ви любите обсихати на вітрі після купання, то ризик обгоріти значно підвищується: краплі води на тілі спрацьовують як малесенькі лінзи. Засмагання біля водойми має ще одну важливу перевагу: повітря там вологіше, тому шкіра не пересохне на сонці.

Коли ви засмагаєте чи навіть просто плаваєте, користуйтеся спеціальними фотозахисними кремами. Зволожуючі засоби не дають ніякого захисту від шкідливого ультрафіолету. Крем для засмаги зволожить вашу шкіру, а спеціальні компоненти попередять сонячні опіки. Але якщо нанести його надто товстим шаром, ефект буде протилежним: крем нагріється і буде пекти шкіру. Таким чином, щоб засмага була рівною, а шкіра не обпеченою, крем потрібно втирати в шкіру. Починати  слід із рук і ніг та поступово рухатись в напрямку серця.

Коли будете обирати крем для засмаги, уважно читайте етикетку: якщо крем призначений для засмаги в солярії, він вам не підходить. Справа в тому, що крем для солярію не захищає від ультрафіолетового випромінювання і ви можете спалити шкіру. Вам потрібен саме крем для засмаги на відкритому сонці: він має високий ступінь захисту проти ультрафіолетових променів, зволожує шкіру та протидіє її старінню.

Не рекомендується засмагати людям літнього віку, маленьким дітям та вагітним жінкам. За дітьми на пляжі потрібно особливо уважно стежити, їм перегріватися не рекомендується. Перегрів на сонці приводить до посиленого потовиділення і втрати організмом солі та води.

За наявності таких дефектів шкіри, як пігментні плями, родимки чи веснянки, потрібно звести час перебування під сонцем до мінімуму. Любителі годинами лежати під палючим сонцем часто забувають про те, що таке поводження небезпечне тепловим ударом, який, насправді, є серйозним порушенням роботи організму, здатним привести до летального випадку. Брак рідини — один з основних факторів, що призводить до теплового удару. Якщо ви знаходитись під відкритим сонцем, то намагайтеся випивати щонайменше літр охолодженої, але не холодної рідини. Проте не варто вживати різноманітні газовані солодкі напої, адже вони дають лише ілюзорне втамування спраги. Перебуваючи під сонцем, категорично забороняється вживати алкоголь.

І все ж таки, якщо ви отримали сонячні опіки, то лікар-дерматолог радить скористатися кремом від опіків із пантенолом та звернутися до спеціалістів.

За словами Нони Давиденко, кобелячани дуже часто звертаються з подібними проблемами. Найпоширеніше захворювання серед пацієнтів — це сонячні дерматити. Також лікар категорично проти засмаги в солярії. Вона вважає, що така засмага небезпечна для здоров’я. Особливо, дітям до вісімнадцяти років.

Тому засмагайте правильно і тоді ви обов’язково отримаєте красивий відтінок шкіри. Також пам’ятайте, що швидко його отримати неможливо. Щоб засмага лягла правильно і трималася якомога довше, потрібно, як мінімум, два тижні. Тож бережіть себе і свою шкіру, тоді гарна засмага і чудовий відпочинок буде вам в радість!


Автор: Дарія СТАРОСТІНА, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації