На черговій щотижневій нараді говорили про потонулого хлопчика, отруту від жуків та 12 мільйонів на дороги.
Чергова щотижнева нарада починається із сумної звістки. На водоймах району зафіксований перший (будемо сподіватися, що і останній) цього року випадок загибелі дитини. Як розповів начальник райвідділу МНС Юрій Шило, хлопчик 2007-го року народження без супроводу дорослих пішов на рибалку у селі Кунцеве. Знайшли його, вже потонулого, місцеві жителі. Обговорюючи нещасний випадок, представники влади звернулися до відділу освіти із проханням провести додаткові профілактичні бесіди з дітьми. Адже літні канікули щойно розпочалися.
Про статистику кримінальних злочинів за тиждень розповів начальник штабу райвідділу міліції Ігор Кіденко. Він, зокрема, згадав, що вночі з п’ятниці на суботу до міліції надійшло дві заяви. Одна — на роботу кафе «Престиж» у недозволений час. Інша — на гучну музику з автомобілів, розташованих на дорозі біля вище згаданого кафе.
Наступне питання стосувалося польових шкідників. Але членів президії більше непокоїв не американський білий метелик, а старий добрий знайомий усіх українців — колорадський жук.
— Чим бризкати від колорадського жука? — одразу поцікавився голова райдержадміністрації Сергій Шовкопляс.
— Я все скажу, — пообіцяла Ніна Михайлик, яка доповідала про боротьбу із шкідниками у районі.
Як спеціаліст, вона порадила купувати «Комфідор Максі» та «Анкару». Якщо вказана доза неефективна, то збільшувати її. Також Ніна Григорівна зауважила, що не можна купувати отруту для жуків, яка продається у ампулах і капсулах. Вона, зазвичай, є підробною. Як правило, ефективні препарати продаються у порошках або пробірках.
— У ампулах не брати, у капсулах не брати! Як же його визначати — на язик пробувати? — пожартував заступник голови райдержадміністрації Сергій Шовкопляс.
Наприкінці наради присутні говорять про найбільш болюче питання — ремонт доріг. Начальник райавтодору Володимир Скубій розповідає, що його організації закінчує роботи у Нехворощі.
— Там дуже велика ямковість була по селу. Щоб пройти 150 метрів, ми використали два «КРАЗИ» асфальту. А це — 25 тонн! — розповідає Володимир Михайлович.
Планують ремонтувати комунальну дорогу по вулиці Шевченка у селищі Нові Санжари. Щоправда, тут роботи виконуватиме не місцевий райавтодор, а інша підрядна організація. Заступник селищного голови Валентин Івашина зауважує, що коштів, які виділили цього року на ремонт, недостатньо.
— У минулому році нам дали 480 тисяч, у цьому — лише 280. Стан доріг значно погіршився, а коштів виділили менше. Ми підрахували, що зараз ремонту потребують 60 відсотків селищних доріг. А це сума найменше 12 мільйонів гривень! — приголомшує присутніх заступник селищного мера.
Звичайно ж, ніхто Новим Санжарам 12 мільйонів на дороги не виділить. Але добавити кошти з обласного бюджету можуть. Принаймні, у цьому запевнив заступник голови райдержадміністрації Володимир Борт, який пообіцяв, що в області прохатимуть добавити коштів хоча б на Жовтневу.