Вхід | Реєстрація

Від стабільності — до закриття шкіл

Дивно-дивно. Щось не так пішло у нашій країні. Прислухаюсь і, здається, чую, як із сусіднього Кобеляцького району долинають крики жителів Перегонівки, які протестують проти закриття місцевої школи. Зустрічаюсь із знайомими, які занепокоєно розповідають про можливе закриття іншої школи, вже новосанжарської, у селі Пологи. Цікаво, це влада «Партії Регіонів» продовжує виконувати старі пункти своєї передвиборчої програми чи вона встигла дописати якісь нові?

Напевно, таки дописала. Тому що у старій програмі я особисто нічого про закриття шкіл не знайшов. Не полінувався, відкрив один із сайтів провладної партії та почитав пункти славнозвісної програми «Від стабільності — до добробуту». Там є і про освіту. От тільки про закриття шкіл чомусь нічого не написано. Забули? Отже, читаємо:

ОСВІТА — ІНВЕСТИЦІЇ В МАЙБУТНЄ

Якісна освіта сьогодні — це процвітання держави в майбутньому. Покращення якості освіти включатиме:

— забезпечення держзамовленням щонайменше 75 % місць у ВНЗ;

— виплату стипендій на рівні мінімальної зарплати;

— збільшення зарплати освітянам щонайменше на 20 % щороку;

— повну комп’ютеризацію та підключення всіх шкіл до Інтернету.

Так, перераховуємо. Збільшення стипендії студентам є, збільшення зарплати освітянам є, комп’ютеризація шкіл є. Закриття — немає. Дивно-дивно. Чому представники Партії Регіонів перед виборами не говорили, що маленькі школи економічно невигідні? Непопулярна тема? Ну так, як же ви приїдете до селян і скажете їм: «Ви за нас проголосуйте, а ми у вас завтра школу закриєм. Не сумнівайтеся!» Ні, такого ніхто не робить. Наївним селянам «вішають локшину» про покращення, добробут і нестримний рух уперед. Цікаво, закриття школи у селі можна вважати покращенням? Якась тоді нестиковка виходить. З одного боку — у нас суцільне покращення, з іншого — необхідність закриття шкіл. Це, типу, ми тут, у Києві, класно живемо, але грошей на ваші школи у нас немає?

Може, влада все-таки мусить визнати, що на майбутньому українського села вже сьогодні можна ставити хрест? Адже навіть темні та неосвічені селяни розуміють: не буде школи, не буде і села. Дивно. А ще так недавно усміхнені дяді із Партії Регіонів обіцяли селу не менше як нове життя. Читаємо інший пункт передвиборчої програми.

НОВЕ ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА

Україна повністю забезпечить себе вітчизняними продуктами харчування, стане потужним експортером продовольства завдяки:

— створенню 1500 сільськогосподарських кооперативів;

— будівництву нових елеваторів, овоче- та фруктосховищ;

— встановленню ціни на земельний пай не менше 20000 грн. за гектар і оренди не нижче 1000 грн. за гектар;

— розбудові соціальної інфраструктури сільської місцевості (автодоріг, лікарень та шкіл, газифікації сіл).

Розбудові! Не закриттю лікарень та шкіл, а розбудові! Уловлюєте різницю? Натомість відбувається щось дивне. Замість того, щоб розбудовувати села, влада вирішує на них економити. З бізнесової точки зору це можна виправдати, а з людської? Невже нове життя українського села має бути таким сумним — без школи, лікарні, із населенням, яке складатиметься виключно з пенсіонерів?

Одне тішить. Колись та будуть наступні вибори. Президентські, приміром. І Партія Регіонів обов’язково згадає про написану нею ж програму. А може, напише нову. Щоб виборці читали, усміхалися і радісно йшли голосувати за «кого треба». Повз зачинені двері покращених шкіл.


Автор: Володимир Паршевлюк


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
21 червня 2013, 09:37 | Нові Cанжари | Редакційна
1. 13579qetuo / 21 червня 2013, 17:49
Обіцяти, зовсіт не означає виконувати.Ось принцип нашої влади. Добробут та стабільність,лише лише у їхніх кишенях та лозунгах,а на спавді ...
2. Юрій Лісовський / 22 червня 2013, 13:17
На цьому тижні Україна ганебно відзначилася в декількох світових авторитетних рейтингах.

Так за версією журналу "The Economist" у рейтингу "Краще місце для народження", в якому враховувалося сукупність факторів, починаючи від матеріального благополуччя громадян, рівнем безробіття, закінчуючи політичними свободами, по результату якого Україна посіла "почесне" 78-е з 80 можливих місць, поступившись тільки Кенії та Нігерії.

Так само на цьому тижні Центральним розвідувальним управлінням США (CIA) був складений "Рейтинг рівня смертності", згідно з яким Україна опинилася на 2-му місці, поступившись лідерством Південно-Африканській Республіці.

В такій ганебній ситуації Україна не була ніколи!

Це результат некомпетентності керівників країни, тотальна політика вирішення власних "шкурних" інтересів та свідоме знищення української нації. Діюча влада відіграє роль "рвачів-одноденок".

В Україні діють цілі клани "стерв'ятників" - "сім'я", "друзі", "олігархи", вони влаштовують між собою змагання під назвою "забирати-красти-знищувати-саджати" і виводити награбоване в інші країни.

Процвітає варварське рейдерство, корупція, країну вганяють у борги. На кінець I квартал 2013 року валовий зовнішній борг України склав 136,3 мільярда доларів (76,9% від ВВП) при загальному річному бюджеті України у 50 мільярдів доларів на 2013 рік (валовий зовнішній борг рівний трьом бюджетам України!) і це при тому, що цей бюджет має до 10 мільярдів доларів прихованого дефіциту завдяки "НАКам"). Дрібний і середній бізнес знищують нестерпними поборами та бюрократією. В таких умовах закриваються підприємства, зарубіжні інвестори тікають з України, а потенційні відмовляються інвестувати. Наслідок такої політики - мільйони безробітних людей, які залишаються "сам на сам" зі своїми проблемами.

За даними звіту "Торгівля людьми 2013" опублікованими на цьому тижні Держдепартаментом США, Україна отримала статус "Транзитної країни торгівлі людьми". У звіті говориться що Україна є джерелом, транзитною країною чоловіків, жінок і дітей, які піддавалися примусової праці та сексуальної експлуатації. Причому переважна більшість жертв торгівлі людьми - вихідці з сіл і невеликих міст, де немає роботи.

Наших громадян довели до такого стану, що вони від безвиході готові йти у рабство, щоб елементарно прогодуватися, а це чиїсь рідні - діти, батьки. Це горе і ганьба для всіх нас, тому що ми це дозволяємо робити з собою всяким нахабним "гопнікам" у владі.

На тлі незаконного "казкового" збагачення представників чинної влади українці тотально зубожіють, зарплати залишаються мізерними при постійних підвищеннях вартості комунальних послуг, продуктів харчування, одягу.

Молоді люди не впевнені в завтрашньому дні і не в змозі фінансово забезпечити свої сім'ї. Немає житла, немає роботи, відсутність стабільності - це фактори, які перешкоджають підтриманню, не кажучи про підвищення, народжуваності населення України, звідси колосальне старіння нації, з яким ганебно та "штучно" бореться влада, підвищуючи пенсійний вік.

Завдяки правлінню царя Януковича, якість життя українців справедливо порівнюється з Кенією та Нігерією. В українців у підсвідомості існує картинка важкого життя в цих країнах, але відкиньте спеку та ландшафт і ви жахнетесь від того, що Україна скотилась до тієї ж прірви по рівню життя та скотському відношенню до людей політиками, продажними суддями та прокурорами, церберською міліцією та хапужною виконавчою владою.

Україна вже перетворилася на "Європейську Зімбабве"!
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації