Вигравши два суди в агрофірми «Добробут», люди й до сьогоднішнього дня не впевнені, чи зможуть забрати свою землю.
Навесні ми повідомляли про конфліктну ситуацію, яка виникла в селі Бутенки. Частина місцевих жителів вирішила не продовжувати орендні стосунки з агрофірмою «Добробут», котра обробляє їх землю. Та виявилось, що повернути свою власність не є простою справою. І, не зважаючи на закінчення терміну дії договору оренди, агрофірма й далі мала намір господарювати на бутенківській землі. Тоді люди звернулися до суду, виграли справи в суді першої інстанції, а згодом і в Апеляційному. Та «Добробут» скористався ще й правом на касацію.
У кінці-кінців справа ледве не дійшла до фізичного протистояння. Адже, вигравши два суди, бутенківці мали ще й проганяти зі своєї землі техніку «Добробуту» та викликати на місце події міліціонерів. Та, зрештою, більшість селян таки відвоювали свою землю. І вже господарюють на ній самостійно. Про рішення, яке прийняте судом щодо касації «Добробуту», ми повідомимо пізніше.
Протистояння частини жителів Бутенок і агрофірми «Добробут» не закінчилося і влітку, а набрало нових обертів. Адже кілька років поспіль колишній «Здобуток», а згодом «Добробут», орендували земельні наділи, виділені місцевим людям на ведення особистого селянського господарства. Як правило, це наділи розміром близько гектара. Нібито дрібниця для агрофірми, яка обробляє десятки тисяч гектарів у одному лише Кобеляцькому районі. Але з таких «клаптиків» складаються сотні, а то й тисячі.
Восени 2012 року кілька бутенківців, не бажаючи співпрацювати з «Добробутом», попередили керівництво агрофірми про те, що самотужки оброблятимуть як пай, так і землю, виділену для ведення селянського господарства. Звичайно ж, на їх звернення ніхто адекватно не відреагував. Тому люди звернулися до суду. Спробували вони забрати й оті гектарні наділи. Але землю восени засіяли пшеницею. А влітку, коли «добробутівці» зрозуміли, що співпраці не буде, на пшеничні поля виїхали трактори з дисковими боронами з метою знищити посіви. Як кажуть: «І сам не гам, і другом не дам». Це при Сталінові за подібні дії розстріляли б і трактористів, і того, хто видав подібне розпорядження. Зараз же селянам довелось боронити пшеничне поле самотужки. Знову була викликана міліція, а бутенківцям довелось організовувати охорону посівів.