На черговій сесії Новосанжарської районної ради депутати голосували за інтернів, призначали керівників та займалися благодійністю.
Чергова сесія районної ради цього разу починається вчасно — хвилина у хвилину. Тому деяким непунктуальним запрошеним (автору у тому числі) доводиться заходити до зали засідань уже під звуки державного гімну. Порядок денний розпочинається із розгляду бюджетних питань. Начальник фінансового управління Любов Кибкало розповідає про зміни у показниках районного бюджету і звітує про його виконання у І кварталі.
— Заборгованості з заробітної плати у першому півріччі в районі не було. Але була заборгованість з оплати за електроенергію, яка у рейтингу поставила нас на передостаннє місце в області, — зауважує начальник фінуправління.
Далі на трибуну підіймається заступник голови райдержадміністрації Іван Солодовник. Він пропонує депутатам проголосувати за створення у центрі ПМСД п’яти додаткових посад для лікарів-інтернів, які почнуть працювати у Новосанжарському районі.
— Там у проекті рішення написано «у межах фінансування». Де ж візьмуться кошти на їх зарплату? — цікавиться депутат від «Батьківщини» Микола Порох.
Йому пояснюють, що у центрі ПМСД зараз є вакантними 12 посад. Але це посади лікарів, а потрібно ввести додаткові п’ять саме інтернів.
— Не треба пояснювати, хто такі інтерни? — уточнює голова райдержадміністрації Сергій Шовкопляс.
— Не треба! Кіно хай дивляться! — радить Микола Харченко з фракції Партії Регіонів. Депутати пораду зустрічають веселим сміхом. І починають обговорювати, коли ж до району пришлють практиканта-інтерна з Америки. Як у серіалі.
— То вони без зарплати і дивитимуться! — цілком серйозно відповідає один з опозиційних депутатів. Утім, за введення посад усі голосують одностайно.
Наступним голосуванням депутати затверджують контингент учнів Новосанжарської дитячої музичної школи на наступний рік. Іван Солодовник пропонує проголосувати за вказану у проекті рішення кількість — 200 чоловік.
У обговоренні зі свого місця у залі підіймається директор музичної школи Ірина Сергєєва.
— Я прохаю у депутатів добавити ще десятьох і затвердити кількість у 210 чоловік. Без збільшення фінансування, — прохає керівник.
Її підтримує голова фракції «Батьківщини» у районні раді Геннадій Супрун.
— Якщо вони не прохають збільшувати фінансування, то яка різниця. Я пропоную підтримати. І прошу проголосувати мою пропозицію — 210 чоловік.
— Пропозиції щодо зміни проектів рішень слід подавати лише у письмовому вигляді! — зауважує голова районної ради Володимир Левицький. — Так написано у регламенті.
Стосовно цього виникає суперечка між головою ради та Геннадієм Супруном. Останній нагадує, що на попередніх сесіях голосували за зміни, які подавалися не у письмовому вигляді. Володимир Левицький визнає: так, раніше подібні випадки були, але у подальшому пропозиції слід подавати лише у письмовому вигляді.
Депутати голосують і більшістю затверджують контингент учнів у кількості 200 чоловік.
— Якщо з голосу не можна подавати пропозиції, то навіщо тоді взагалі на сесію приходити? — не вгамовується Геннадій Супрун.
— А ми скоро взагалі через Інтернет голосувати будемо, — іронізує один з його колег.
У продовженні сесії депутати голосують за укладення контрактів з двома керівниками комунальних закладів. З однаковим терміном на три роки Тетяну Лапіну призначають завідуючою районним методичним кабінетом, а Валентину Нездойминогу — директором центральної районної бібліотечної системи. Нагадаємо, що питання щодо керівника бібліотечної системи виносилося і на попередню сесію, але тоді депутати не дійшли згоди — на рік чи на три укладати контракт. Цього разу суперечок і обговорення не було. Усі одностайно проголосували «за».
Наприкінці сесії звучить кілька повідомлень. Зокрема, голова районної ради зачитує повідомлення депутата Сергія Бульбахи про розпуск фракції «Фронту змін» у районній раді. Одночасно голова фракції «Батьківщини» у раді Геннадій Супрун повідомив про збільшення фракції на 8 депутатів.
— На 9 же! — уточнює Супрун.
— Ні, на 8, — поправляє голова ради. Як з’ясовується згодом, один із колишніх членів фракції «Фронту змін» до «Батьківщини» не перейшов, а забажав залишитися позафракційним. Чи буде наступним його кроком приєднання до найбільшої у раді фракції Партії Регіонів — наразі невідомо.
Уже після закриття сесії до депутатів звертається жителька Малої Перещепини Валентина Дробиш. Жінка плаче і розповідає про свого 2-річного онука, у якого кілька місяців тому виявили злоякісну пухлину. Прохає допомогти, хто чим може. Депутати та запрошені відгукуються охоче. І на виході із зали засідань здають готівкою кому скільки не шкода — хтось 50, хтось 100, хтось 200 гривень. У біді всі однакові. А милосердя не має політичних кольорів.