25 липня 2013 року, Благодійна Асоціація «Світло надії» для потреб медичної частини Полтавської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№64) передала кондиціонер та холодильник. Вони будуть встановлені у приміщенні, де зберігаються препарати антиретровірусної терапії (АРТ), які призначаються засудженим з ВІЛ-позитивним статусом.
«На сьогоднішній день у Полтавській виправній колонії (№64), колонії середнього рівня безпеки для чоловіків, які відбувають покарання за тяжкі та особливо тяжкі злочини, утримується 1161 чоловік. 2% із них мають ВІЛ-позитивний статус. Троє засуджених отримують АРТ-терапію, яку призначає лікар-інфекціоніст» — зазначив начальник управління ДПтС в Полтавській області генерал-майор внутрішньої служби Микола Ісаєв.
У закладах охорони здоров’я Державної пенітенціарної служби України реалізуються заходи загальнодержавних програм протидії захворюванню на туберкульоз та ВІЛ-інфекції. З цією метою діє програма «Догляд та підтримка ВІЛ-позитивних засуджених», в ході якої здійснюється робота груп самодопомоги для людей, які живуть із ВІЛ, інформаційні заняття, консультації лікарем-інфекціоністом Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, лабораторні обстеження засуджених та надається гуманітарна допомога.
Однією зі складових підвищення якості надання медичної допомоги засудженим, відповідно до Концепції державної політики у сфері реформування Державної кримінально-виконавчої служби України, є забезпечення установ виконання покарань та слідчих ізоляторів сучасним медичним обладнанням, холодильниками для зберігання медичних препаратів та встановлення кондиціонерів для підтримки належного температурного режиму, зауважив очільник пенітенціарної служби області Микола Володимирович.
Довідково: Обладнання для медичної частини Полтавської виправної колонії (№64), придбано Благодійною Асоціацією «Світло надії» за кошти надані Фондом Олени Пінчук «АнтиСНІД».
Вже протягом дев’яти років триває тісна співпраця пенітенціарних установ Полтавщини із БА «Світло надії». Зокрема діють програми профілактики, догляду та підтримки засуджених з ВІЛ-позитивним статусом і ресоціалізації засуджених.