Минулого тижня відбулась чергова апаратна нарада Кобеляцької райдержадміністрації. На ній говорили про карантинні бур’яни та зайнятість населення.
Традиційно апаратну нараду розпочали з основних суспільно-політичних новин держави та району. Поінформувала присутніх свіжими новинами Таміла Шевченко. Наступне питання в порядку денному було про фітосанітарні заходи та виявлення і ліквідацію регульованих шкідливих організмів на території району. На нього доповідав державний фітосанітарний інспектор Полтавської області Руслан Івашко. За його словами, сьогодні на території району виявлено два види регульованих шкідливих організмів: амброзію полинолисту та американського білого метелика. Як розповів фітосанітарний інспектор, останнім часом основними площами, де масово поширюються карантинні бур’яни, є території населених пунктів, узбіччя автомобільних шляхів, береги водоймищ та сміттєзвалища.
— У посівах сільськогосподарських культур амброзія полинолиста зустрічається переважно в невеликих фермерських господарствах та приватних землях громадян. Це пояснюється низьким рівнем агротехніки та нехтуванням науково обґрунтованою системою ведення землеробства, — зазначив Руслан Івашко.
Також, за його словами, на протидію поширення та боротьбу з карантинними бур’янами в районі передбачено використати 63 тисячі гривень. З них на сьогодні вже витрачено майже 37 тисяч.
— Державною фітосанітарною інспекцією проводиться масова роз’яснювальна робота про необхідність знищення карантинних організмів та їх шкідливий вплив на здоров’я людей і довкілля, — сказав Івашко.
Та для більш предметної роботи зі знищення карантинних бур’янів міською, селищною, сільськими радами, підприємствами та організаціями придбано ручні бензомотокоси. І ця робота продовжується.
— Скільки косарок є на території району? — запитав Анатолій Таранушич.
— 27. І всі вони в робочому стані, — відповів Івашко.
— Які сільські ради найгірше виглядають у плані боротьби з карантинними бур’янами? — знову запитує голова РДА.
Та фітосанітарний інспектор пригадує і називає лише одну, Марківську.
— Та їх десять, як мінімум, — заперечує Анатолій Таранушич. — Потрібно виявляти та фіксувати порушення.
Останнє питання в порядку денному було про виконання районної програми зайнятості населення на перше півріччя цього року. Першим на нього доповідав начальник відділу оплати праці та врегулювання соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Олександр Ломаков. Детальний аналіз стану зайнятості населення в районі він підсумував інформацією про те, що за перше півріччя цього року з метою працевлаштування за кордон виїхали 148 наших земляків, а в інші міста країни — 487.
За словами директора районного Центру зайнятості Наталії Хейлик, сьогодні на обліку перебувають 573 безробітних. Для порівняння, минулого року їхня кількість становила 606.