Цьогорічний скутеропробіг, присвячений Дню державного прапора, збирає близько двадцяти чоловік. Разом із селищним головою вони їздять селищем з прапорами, вітають мешканців Нових Санжар сигналами та їдять смачну кашу.
Перші мотопробіги збирали значно більшу кількість скутеристів. Чи то ідея була новою та цікавою молоді, чи то новосанжарці в ті роки були активнішими. Проте цього року на пробіг приїхала рекордно мала кількість учасників — усього двадцять чоловік. Це якщо рахувати і селищного голову Андрія Реку. У Нових Санжарах (за найскромнішими підрахунками) близько півтисячі скутерів. Якби хоч половина з них приїхали на пробіг, захід став би по-справжньому грандіозним. Проте не склалося. О десятій ранку 23-го серпня більшість старших новосанжарців ще були на роботі, а більшість молодших — лише прокидалася. Тому масовості не вийшло.
Проте низька відвідуваність не надто засмутила головного натхненника заходу Андрія Реку. Адже головна мета мотопробігу, за його словами, — не збирання разом найбільшої кількості людей на скутерах, а демонстрації мешканцям селища активної позиції молоді. Адже саме юні хлопці та дівчата зазвичай складають основну частину учасників пробігу.
— У кожного з вас буде державний прапор. Це — символ нашої держави. Тому поводьтеся з ним як належить! — інструктує молодь перед початком поїздки селищний голова.
Мотопробіг стартує на початку одинадцятої. На відміну від минулих років, учасникам не заливають навіть по літрові пального. Що поробиш, криза. Тому кататися доводиться на власному бензинові. Благо, селищний голова цього року не надто затягує маршрут. Колона скутеристів накидає кілька кіл центром Нових Санжар, фотографується з прапорами біля пам’ятника Кобзарю, потім по вулиці Шевченка дістається Лелюхівки, там кількасот метрів проїжджає трасою Полтава — Олександрія та повертається до селищної ради.
Тут учасникам пропонують залишити свої скутери на деякий час і посмакувати кашею, яку спеціально готують у дитячому садку «Сонечка». Хлопці та дівчата з задоволенням з’їдають по мисці смачнючої каші, запивають м’ятним чаєм і роз’їжджаються. Андрій Река на прощання бере з них обіцянку приїхати і наступного року та запросити друзів.
Можливо, у 2014-му році, аби зробити мотопробіг більш масовим, потрібно буде змінити підхід до його організації. По-перше, проводити його у неробочий час, аби долучитись до учасників могли і працюючі новосанжарці. По-друге, максимально заохотити молодь. Приміром, на перших пробігах учасникам видавали пов’язки із написом «Я люблю Нові Санжари». Дрібниця, та все ж... На цьогорічному пробігові такого не було. З отаких нюансів і складається цілий захід. Якщо організатори їх врахують і дійсно добре попрацюють, наступного року на пробіг цілком зможуть виїхати не двадцять, а, приміром, двісті скутеристів.