1 вересня, День знань, це великий день для першокласника. Насправді великий, бо в своєму маленькому житті в нього не було такого відповідального, грандіозного, багатолюдного, та гучного свята.
А як реагує на весь цей шум і метушню сам першокласник?
На шостому році життя дитина дуже змінюється як фізично, так і психологічно. Зміни, спричинені зовнішнім впливом, грають величезну роль у формуванні та розвиткові свідомості і психіки дитини. Саме це визначає подальше відношення учня до школи, шкільного та класного середовища.
Зміна режиму, навколишнього середовища, оточуючих, вимог до дитини, мають величезний вплив не тільки на настрій першокласника, а й на психічне здоров’я (яке в адаптаційний період у дитини дуже слабке і нестабільне). Цей перехід несе в собі стресовий характер, який може вплинути як позитивно, так і негативно на бажання навчатися, на пізнавальний інтерес першокласника, на його розвиток і успіхи в подальшому.
Тому, щоб мінімізувати стресовий вплив на психічне здоров’я дитини, потрібно враховувати правильні дії з боку батьків, які будуть сприяти правильній і швидкій адаптації школярика до всього нового.
Дії батьків:
- підтримувати дитину завжди як у її успіхах, так і в поразках;
- привчати до самостійності і відповідальності м’якими неакцентуючими методами;
- використовувати тільки гуманні методи виховання;
- частіше спілкуватися з класним керівником;
- застосовувати метод заохочення до навчання;
- завжди приймати активну участь у шкільному житті дитини.
Якщо приділяти школярику трішки більше часу, ніж зазвичай, от можна уникнути багатьох негативних наслідків, полегшити адаптацію і соціалізацію дитини.
У першу чергу, у цьому можуть допомогти дитині саме батьки!