Вхід | Реєстрація

«Із сортуванням полігону вистачить на 30 років, без сортування — на 5…»

«Із сортуванням полігону вистачить на 30 років, без сортування — на 5…»

2-го вересня у Новосанжарському районі сталася просто таки знакова подія. Почав функціонувати полігон для твердих побутових відходів, який урочисто відкрили аж чотири роки тому. Старе звалище у Зачепилівці, відповідно, закрили і сміття туди більше не приймають.

Після виготовлення необхідної проектної документації на старе сміттєзвалище очікує рекультивація. Іншими словами, смітник згорнуть до купи у вигляді кургану, нагорнуть зверху ґрунт, а держлісгосп потім посадить там берізки. Скільки коштів потрібно буде на рекультивацію, зараз підрахувати складно. За словами сільського голови Михайла Заріцького у 2008-му році на це потрібно було близько 500 тисяч гривень. З урахуванням росту цін зараз може не вистачити і мільйона. Старе сміттєвзалище функціонувало із 1979-го року. Після його закриття місцем утилізації сміття має стати полігон твердих побутових відходів, який документально відкрили ще у 2009-му, але реально він не міг запрацювати до вересня цього року.
Михайло Заріцький розповідає, що цьому передували тривалі перемовини між Зачепилівською сільською та Новосанжарською селищною радами.

— Ми пропонували селищній раді та комунгоспу підписати тристоронню угоду про спільне утримання полігону. Проте згоди не отримали.

Заступник селищного голови Валентин Івашина у розмові з журналістом пояснює, чому селищна рада відмовилася від полігону.

— Ми готові були прийняти цей об’єкт, але тільки у завершеній стадії, з усіма документами. А там навіть питання електрифікації не вирішене! — зауважує заступник селищного мера. — Ви ж не станете купувати квартиру, у яку не проведене світло? Навіть якщо вам пообіцяють, що потім світло проведуть?!

Світло до нового полігона дійсно ще не провели. Це підтверджує і Михайло Заріцький. Проте запевняє, що питання це незабаром вирішать.

— Трансформатор і кабель є, зараз вони зберігаються у селищному комунгоспі. Якщо ветсанзавод передасть точку, яку не використовує, тоді можна буде підвести до полігона освітлення.

Без електроенергії складно уявити процес переробки відходів. Адже більша частина сміття, яке везуть на полігон, повинна йти на переробку. Для цього потрібно встановити обладнання, яке буде спресовувати сміття. Михайло Заріцький пояснює, що це на новому полігоні таки планують робити. Підприємство «Фактор-Плюс» буде відсортовувати окремо поліетилен, пластик, жерстяну банку, скло, ганчір’я та папір.
— Загальна місткість полігону — 39 тисяч кубічних метрів сміття. Із сортуванням цього об’єму вистачить на 30 років, без сортування — на 5! — пояснює Михайло Андрійович.

Зачепилівська сільська рада таки підписала тристоронню угоду — із Зачепилівським комунгоспом та Клюсівською сільською радою. Тепер мешканці цих сільських рад мають неабияку перевагу над іншими жителями району — якщо вони самостійно привозять сміття на полігон, то можуть його розміщувати там абсолютно безкоштовно. Для усіх інших вивіз сміття автомобілем без причепа коштуватиме 3 гривні, автомобілем із причіпом та мікроавтобусом — 5 гривень. Для підприємств та організацій послуги з розміщення сміття обійдуться у 13 гривень 42 копійки, а для Новосанжарського комунгоспу — у 10 гривень 53 копійки за кубічний метр.

— Уже перебране сміття буде складуватися у карті полігону. Коли набереться потрібна кількість, ми засиплемо його шаром ґрунту та затрамбуємо його трактором. Першої карти має вистачити на 10 років. Через цей проміжок часу її потрібно буде закрити і почати експлуатувати другу карту, — розповідає директор зачепилівського комунгоспу Микола Тищенко. — Його півтора роки не могли добудувати. Потім чотири роки не могли запустити. Надзвичайно ефективно, як для об’єкта ціною в мільйон з гаком гривень. Утім, наша держава і не такою щедрістю славиться.

P. S. Маленьке нагадування (суто від автора): коли будете повертати за кістковим заводом до нового полігона, пригальмуйте і уважно подивіться на дорогу. Подивились? Вона, напевно, унікальна у своєму роді. Адже кількасот метрів ощадливо посипаної щебенем грунтівки обійшлися державному бюджету аж у 561 тисячу гривень. А куди б ви поділи півмільйона гривень?


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
15 вересня 2013, 09:45 | Нові Cанжари | Суспільство


1. вірю в майбутнє / 15 вересня 2013, 10:43
P. S. Маленьке нагадування (суто від автора): коли будете повертати за кістковим заводом до нового полігона, пригальмуйте і уважно подивіться на дорогу. Подивились? Вона, напевно, унікальна у своєму роді. Адже кількасот метрів ощадливо посипаної щебенем грунтівки обійшлися державному бюджету аж у 561 тисячу гривень. А куди б ви поділи півмільйона гривень?--Ще одне підтвердження ,що господаря в районі немає,хапуга-воно і є хапуга.
2. Валентин / 15 вересня 2013, 12:24
Шановний авторе!Те ,що відбувалось між Зачепилівською сільською радою ,та селищною радою перемовинами назвати не можна.Наміри передати полігон у комунальну власність селищної громади не що інше,як поганенький спектакль.Михайло Андрійович закидав селищну раду,та комунгосп різними листами,рішеннями,які періодично відмінялись,але на прохання надати необхідні документи на полігон ніякого реагування.Коли розраховували потужність полігону ТПВ,враховували потреби найближчих населених пунктів,найбільший з яких Н.Санжари ,відповідно й відходів ,які розміщуватимуться на полігоні левова частка вироблена жителями селища.Тому логічно передати полігон селищному комунгоспу.Але полігон,як об"єкт придатний до експлуатації ,а не проблему.Як я вже сказав полігон не під"єднаний до електромережі,немає елементарної обслуговуючої техніки,не вирішене питання землекористування.Я вже некажу про те ,що полігон три роки тому зданий в експлуатацію,про що є відповідний документ,але неексплуатувався,чому?Далі відбулися зовсім унікальні дії,закінчений об"єкт добудовують ще три роки!Нещодавно Михайло Андрійович озвучив можливий майбутній тариф на розміщення сміття(на рівні неперевіреної собівартості)-27 гр.за м.куб.,що в п"ять! разів більше ніж у Кобеляках,чи Решетилівці.За таких умов ота тристороння угода документ фантастичний,адже різницю між собівартістю,та затвердженими тарифами компенсують сільські ради,враховуючи ,що автопичіп легко візьме куб сміття,це 22гр.за кожен куб.м.Якщо в тій же Клюсівці буде 200 абонентів ,це немала сума.Очевидно багаті с.ради.Справедливості ради скажу,що частина проблем виникла ще за часів коли замовником було обласне управління кап. будівництва.Але добросовісність цього замовника,це окрема історія.
3. Міхайліченко / 15 вересня 2013, 12:36
2. Валентин пише:
«Тому логічно передати полігон селищному комунгоспу»
Так по трошку ж передають,трансформатор вже в комунгоспі.А ще ,враховуючи,що на фото штраф 1700гр,лякають тільки суб"єктів підприємницької діяльності(чит.ст.152АКУ)
4. Міхайліченко / 15 вересня 2013, 22:04
Був сьогодні в лісі,збирав гриби.Вирішив подивитись на ту дорогу,та й полігон теж.Мені здається ,що за 561 тис гр.дорогу такої якості можна було до Нехворощі побудувати.А полігон,це взагалі убожество.Де там ті мільйони!?Нагріли непогано на цьому будівництві руки.А тепер активний пошук стрєлочніка.А грибів море ,тільки дощ намочив.
5. боец / 16 вересня 2013, 12:41
Зарицкий это марионетка,скоро этой сельрады не будет,и этой сявки тоже,пойдет директором на свалку
6. Михайло / 18 вересня 2013, 20:47
Коментар від "сявки", У 1999 році Новосанжарська селищна рада могла б розпочати будівництво полігону як замовник, але вирішила передати цей об'єкт Зачепилівській с/р якій він потрібен як собаці двадцять п'ята нога. Адже у селі замість дитсадка чи спортзалу школи будували смітник і складалося враження, що це найбільше благо для моїх односельчан. Ми маємо санжарівські рідкі нечистоти, тепер матимемо ще і тверді подарунки від наших сусідів. Про логічні дії селищної ради говорити не хочеться, ще у грудні 2012 року ми передали своїм рішенням полігон Новосанжарському комунгоспу, але не наша вина в тому, що у 2009 році Река А.О. разом із теперішнім губернатором "відкривав" об'єкт, який не мав навіть елементарних санітарних чи гігієнічних засобів, не кажучи про електропостачання,освітлення, водопостачання, під'їзд до місця відвантаження відходів. Про дорогу і говорити не хочеться "сявка" підняла на ноги СБУ, прокуратуру, фінансову інспекцію щодо "відмивання" БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ, але ніякої реакції не було. Залишилося задати питання до керівництва селищної ради - кому ж потрібен полігон? Зачепилівці? Керівникам району? Чи може все таки селищним керівникам, в тому числі і вашим народним обранцям? Чому Зачепилівська сільська рада, яка і так стоїть поперек горла усім керівникам району, в тому числі і Реці, повинна вирішувати ваші проблеми? Зачепилівка на відміну від Нових Санжар має нормальні сучасні водогони, які могли б бути і у вас, але ви маєте квітники, лавки та пам'ятники. Кожен народ заслуговує на своїх правителів, може скоро цієї "сельради" та "маріонетки" не буде, але залишаться об'єкти, які слугуватимуть людям ще довгі роки. А працювати не гріх і рядовим працівником на "свалке", АДЖЕ БУДЬ-ЯКА ПРАЦЯ НЕ ГРІШНА. БОГ ІЗ ВАМИ.
7. Валентин / 18 вересня 2013, 22:41
Я принципово не схиляюсь до будь-яких образ тієї ,чи іншої особи,тому звертати на образливі коментарі не раджу й Вам.Але, по-перше у 1999 році побутові послуги,в тому числі і вивезення сміття забезпечував районний комунгосп ,старе звалище було його майном і те,що у 2002 р він зникне,ніхто незнав.Тому стати замовником будівництва селищній раді ніхто не пропонував,а вирішили "чия земля,той і замовник".Але ви чомусь мовчите,що за час будівництва замовник змінювався кілька разів,і де ж був той активний і розумний чоловік,який приймав "аби-що"у обласного управління кап. будівництва,ставши черговий раз замовником?Якщо міркувати,як ви "уєздно-князівськи",то хочу вам сказати,що як не дивно й жителі Зачепилівки впробляють сміття,більшість працездатних зачипелян працюють в отих засаджених чомусь ненависними вами(нетільки) квітниками Н.Санжарах,сидять на лавочках,й до вітру ходять,не в кущі,як на "блаженній" території,а в сучасні туалети,стоки з яких дійсно течуть на поля фільтрації,збудовані на ,тоді ,ще Великосолонцівській землі.Бо в той період будували об"єкт за об"єктом,а не грали в передай квача,як зараз з полігоном,тай подібних вашим думок не виникало.До речі основними виробниками стоків є зовсім не населення,а лікарня,нвк,медцентр,де знову ж лікуються ,та навчаються жителі Зачепилівки в тому числі.Чи все ж ні сміття й нечистоти лише санжарські.Як Ви це визначаєте?До чого тут така ворожа позиція до новосанжарців?Що до водогонів,то це благо в Зачепилівці ,з"явилось на кілька десятиліть пізніше а ніж в Н.Санжарах,тому й можливо мають кращий стан.Яка заслуга в цьому Ваша? Не знаю,чесно.Але де ж сільський комунгосп,який обслуговує ті водогони?Чи знову ці роботи все таки виконує селищний комбінат комунальних підприємств?Оце вже ваша заслуга точно!Ще запитання:коли обласне управління здало в експлуатацію однозначно не готовий полігон,хто прийняв його на баланс,як закічений об"єкт?Може Ви ?
8. Валентин / 18 вересня 2013, 23:20
З тим,що полігон логічно передати селищному комбінату комунальних підприємств,згоден на всі 100%.Але те,що зараз відбувається ,це поганенький спектакль,і Ви про це знаєте.Ніяких документів на цей об"єкт,в селищну раду ненадавалось,тому й наміри такі собі, амофні.А ,що стосується "передачі" полігона селищному комунгоспу у грудні 2012р.,то такої дурні я в Вашому(як пезперечно розумної людини) коментарі прочитати не надіявся.Якщо це відбулося,то про що ми тут базікаємо?Не зрозуміло що в моєму першому коментарі викликало такий шквал вашого гніву,та звинувачень?На який я інтуітивно відповів тим же.Але, все про відсутність електроенергії,техніки,деяких необхідних документів на полігон чистісінька правда,як і про намір фантастично підняти тариф.Хочу вас виправити ,Река не є районним керівником,він селищний голова,й Зачепилівська сільська рада,як і Ви, Михайле Андрійовичу ні мені,ні йому поперед горла не стоять,тому,що ми сусіди,і як сусіди повинні поводитись.А що до почесної праці на звалищі,знову з Вами згоден на 100%,якщо працівник звалища чесна і добросовісна людина,то він може бути шанованішою людьми,ніж найвищий державний діяч.
9. боец / 18 вересня 2013, 23:29
Звалище необходимо было пока строилось, а сейчас не интересно,Ребята с Полтавы давно все получили,для того и деньги они туда выделяли.Конечно полученые водогоны в Зачепиловке, это не Ваша заслуга, а людей которые пороги оббивали и их услышали.НЕ надо себе в заслуги причислять,то что другие сделали.Никто о Вас не вспомнит на следующий день,люди быдло. Куда не повернись везде задница.Руководителям района эта свалка не нужна,на ней уже не пропиаришься.хотя они скоро сами остануться на свалке истории.Даже не сохранили електроподключение,из под носа унесли
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації