Майже місяць кілька жителів Кобеляк жили без води. А все через те, а все через те, що їх сусіди перешкоджали роботі комунальників.
Кобеляцька вода за своїми споживчими якостями славиться по всій Полтавщині. Недаремно ж одне із місцевих підприємств випускало мінеральну воду «Касянівська». Кількість різних корисних речовин у кобеляцькій воді настільки висока, що при потребі у комунальному підприємстві «Водоканал» необхідно було б встановлювати демінералізатор. А гості міста, особливо ті, хто приїжджає на лікування до фахівців мануальної терапії, везуть додому по кілька десятків а то й сотень літрів життєдайної рідини. Навіть легенди ходять про те, що за допомогою місцевої води люди виліковують окремі хвороби травної системи.
Та проблема встановлення демінералізатора Іван Дяченка, директора «Водоканалу» не є найбільш актуальною. Ми вже повідомляли про те, що в деяких артсвердловинах катастрофічно впав рівень води. Про це просигналізувала поява піску, який потрапив у водопровідні труби, а згодом і в оселі кобелячан. Комунальникам навіть довелось примусово збільшувати тиск в частині мережі, щоб очистити її від піщинок. «За добу ми намили кілограмів зо два піску», — згадує Іван Дяченко. Труби то очистили, але й свердловину довелось законсервувати. Зараз «Водоканал» очікує рішення з «коридорів влади». Комунальникам потрібні гроші, щоб реставрувати стару свердловину або пробурити нову.
Інша проблема, пов’язані із водою, виникла там, де її точно ніхто не чекав. Близько місяці тому сталася аварія у водомережі, що проходить по провулку Московському. На місце одразу виїхала ремонтна бригада. Але працівники «Водоканалу» несподівано для себе зіткнулися із фізичним опором з боку мешканців одного зі будинків. Ті просто не пустили комунальників на своє подвір’я. Через кілька днів «водоканалівці» повторили спробу дістатися до місця пориву. «Взагалі-то, ми маємо право під час аварійних ситуацій ні в кого не питати ніяких спеціальних дозволів, — розповів Іван Дяченко.— Але в даному випадку життя і здоров’я моїх підлеглих опинилось під загрозою. І це не перебільшення». На місце події довелось викликати міліціонерів і чиновників із міськради. Але і їм не вдалося втихомирити впертих кобелячан.
Майже місяць жителі провулку Московського жили без води. Справа вже мала перерости у довгу судову тяганину. Але тут увірвався терпець вже у «обезводнених» кобелячан. Вони, в свою чергу, взялися за вила і лопати, самі розкопали землю в місці пориву і вже тоді запросили комунальників. Впертим сусідам довелося поступитися принципами, адже фізична розправа загрожувала вже їм.