Повідомлення про те, що в одній із фінансових установ, котрі діють у Кобеляках, закладена вибухівка, надійшло на номер чергової частини обласного Управління з ліквідації надзвичайних ситуацій.
У п’ятницю 20 вересня о 7:05 на номер «911» надійшло телефонне повідомлення. У ньому йшлося, що один із кобеляцьких банків замінували. Людина, яка телефонувала, не уточнювала, який саме. Психологи, котрі працюють при обласному Управлінні МНС, одразу ж перетелефонували на номер, із якого надійшов дзвінок. По голосу вони визначили, що з ними розмовляє зовсім молодий хлопець. Швидше за все, неповнолітній. Хлопчина розказав, що дзвонив не він, а його друзі, які живуть у Карлівці.
Повідомлення про «бомбу» одразу ж було переадресоване в Кобеляки, до райвідділів МНС та міліції. У всі шість банківських установ, що працюють у місті, та на віддалену робочу точку Полтава-Банку були направлені правоохоронці. Вони попередили співробітників фінансових установ про потенційну небезпеку. Банки не працювали до 11-ої години, аж доки сапери, котрі приїхали з Полтави, не закінчили свою перевірку. Звичайно ж, ніякої бомби фахівці не виявили.
Паралельно правоохоронці вели оперативну роботу з установлення особи того, хто дзвонив. За словами начальника Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ Миколи Подоброго, це було зовсім не складно. Уже протягом години було встановлено, що повідомлення надійшло не з Карлівки, а з села Соснівка Кобеляцького району.
Хлопчик дзвонив у… американську поліцію
Далі все було справою техніки. «Мінером» виявився 13-річний хлопчина, учень однієї з кобеляцьких шкіл. На момент прибуття правоохоронців підліток уже усвідомив, що накоїв лиха. Він поламав сім-карту і пошкодив телефон, із якого дзвонив. Ці речі вилучені як докази. Під час розмови з міліціонерами хлопчик пояснив, що дзвонив у… американську поліцію. Нібито друзі йому розповідали, що номер «911» — це телефон поліції США.
По даному факту відкрите кримінальне провадження за ознаками статті 190 частини 1 КК України «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення або пошкодження об’єктів власності». Справа буде направлена в суд. Хлопчика, звичайно ж, звільнять від відповідальності через його юний вік. А ось батькам доведеться відшкодовувати збитки. Щоправда, керівники фінансових установ, що працюють у Кобеляках, поки що не збираються звертатись із цивільними позовами до суду. А ось за прибуття саперів батьки, швидше за все, заплатять.