Боротьба за друге місце загострюється

Якщо переможця в районному футбольному чемпіонаті фактично визначено, то за друге місце йде напружена боротьба.

Чемпіонами Кобеляцького району з футболу у 2013 році стануть футболісти з Дрижиної Греблі. Це було зрозуміло ще влітку. Дрижани за кілька місяців до закінчення змагань відірвались від найближчих переслідувачів на десяток залікових балів. Вони забили найбільше голів, а пропустили найменше. Більше того, станом до звітного туру команда Дрижиної Греблі не втратила жодного очка, вигравши всі свої поєдинки. Тому наївно було сподіватися, що вийшовши на фінішну пряму чемпіонату, дрижани раптом почнуть програвати у всіх матчах, що залишилося зіграти. Саме за такої умови вони могли випустити з рук чергове чемпіонство.

А ось за друге місце борються дві команди — Червоні Квіти і мідянівський «Урожай». Після перемоги в очному поєдинку футболісти з Мідянівки трішки відірвались від суперників. Але все міг змінити другий тур. Адже «Урожай» наступну гру проводив на виїзді з «Дрижиною». Футболісти з Мідянівки перед грою заявляли, що їхатимуть у гості за перемогою.

«Урожай» не виграє, «Червоні Квіти» наздоганяють

Автор цих рядків приїхав у Дрижину Греблю подивитись на гру лідерів із деяким запізненням. Йшла 20-хвилинка першого тайму. Глядачі відверто нудьгували. «Без воріт грають», — пояснювали вболівальники. «Це не той футбол, що нам потрібен, — підтверджували інші. — Боротьба, боротьба, а ударів і голів немає».

Побачене підтвердило почуте від глядачів. Футболісти обох команд дуже старалися, багато бігали і боролися за кожен м’яч. Але красивих комбінацій, стрімких проходів, потужних ударів і, як наслідок, забитих голів катастрофічно бракувало. Більше атакували господарі поля. Але небезпеки біля чужих воріт вони майже не створювали. У основному, усе зводилось до навісів у штрафну, а там фактично всю боротьбу вигравали досвідчені захисники «Урожаю» Євген Волочай, Ярослав та Валентин Ломакови. Із дальніми ударами дрижан спокійно справлявся воротар Іван Харченко.

Та все ж на 36-ій хвилині гри глядачі дочекалися голу. Забили його футболісти «Урожаю». Євген Волочай із центру поля подав у штрафну «Дрижиної». А там Олександр Митрович «чиркнув» головою м’яча і той залетів у сітку.

У другому таймі футболісти Дрижиної Греблі дружно пішли в атаку. І після чергового навісу їх гравець Денис Чепурко ударом головою спрямував м’яча у «дев’ятку» чужих воріт. Більше голів глядачі не побачили. 1:1 — бойова нічия. А тим часом квітяни розгромили з рахунком 5:1 своїх суперників і наздогнали «Урожай» за набраними очками. «Дрижина» уперше в чемпіонаті втратила залікові бали. Та для оформлення чемпіонства їй у чотирьох іграх, що залишилися, достатньо не програти хоча б один матч.

Династію Няйків змінює династія Пищит

У одному з інших матчів туру підгорянський «Прапор» приймав на своєму полі команду з Іванівки. «Прапоряни» упевнено почувались на четвертому місці, а іванівці йшли передостанніми. Тому фаворитами були футболісти з приміського села. Хоча гості, не дивлячись на статус аутсайдерів, грали достойно. І самі могли забити кілька голів. Та не судилося: або відверто «мазали» їх нападники, або впевнено грав голкіпер Підгори Максим Пищита. Не менше впевнено вів гру своєї команди його брат Віталій. У центрі поля він вигравав фактично всі єдиноборства і обводив, пасував, бив сам по воротах. І забив єдиний гол у першому таймі. Сільський голова Анатолій Няйко з цього приводу сказав: «На зміну футбольній династії Няйків прийшла династія Пищит». У другому таймі замість Юрія Няйка на поле вийшов молодий форвард Артем Сліпко. Він забив два голи і цим закріпив ігрову перевагу «Прапора».