На черговій щотижневій нараді у райдержадміністрації говорили про підготовку до зими, взаємовідносини гілок влади та медичну реформу.
Питання підготовки до зими цього тижня зайняло найбільше часу в обговоренні. Спочатку на трибуну піднявся начальник філії «Полтаваобленерго» Володимир Остапчук. У голови райдержадміністрації Сергія Шовкопляса до нього було найбільше запитань стосовно заміни опор ліній електропередач.
— Ми запланували замінити 350 опор, отримали з них лише 200, — пояснив Володимир Іванович.
— Ви знаєте, що коли старі опори міняли, дроти від’єднали — і стовпи впали?! — зауважив голова РДА.
Далі Сергія Шовкопляса цікавило питання напруги у електромережі. А конкретно — як при засиллі сучасних електроприладів укластися у ті кіловати, які дають лінії району.
— Адже зараз майже у кожному будинку холодильник, морозильна камера, чайник, хлібопічка, млин, кондиціонер… — перерахував голова райдержадміністрації. — Кондиціонер скільки тягне? Два кіловати? А чайник? Теж два кіловати?
— Вам шість кіловат цілком вистачить, — поспішив завірити начальник філії, — ви ж одночасно все вмикати не будете! Чайник виключите — включите хлібопічку!
— Ви не кажіть мені, що включати! — напівсерйозно заперечив Сергій Шовкопляс.
У продовження цієї ж теми Володимир Остапчук пояснив присутнім: якщо хтось бажає збільшити напругу у себе вдома, пише відповідну заяву до філії, сплачує n-ну суму і отримує 9 кВт на власні потреби.
Далі про підготовку до зими мала розповідати начальник селищного комунгоспу Інна Коба. Проте замість неї з питання доповідав заступник селищного голови Валентин Івашина. Говорив він переважно про проблеми. Наприклад, про необхідність заміни водонапірних веж у мікрорайонах Зарічка й Островок та по вулиці Комсомольській. Згадав про те, що ліквідовується «Полтавагазгеологія», якій належить гуртожиток у Нових Санжарах.
— Якщо ми не встигнемо до закінчення процесу ліквідації, то приймати гуртожиток буде ні від кого! — застеріг заступник селищного мера. А також нагадав, що на приведення гуртожитку у більш-менш нормальний стан потрібно близько 500 тисяч гривень.
Чи то членам президії не сподобався тон виступу, чи то теми, які він зачіпав, але реакція на слова Валентина Івашини була бурхливою:
— Ви цілий рік ніяких дій по цих баштах не вживали! У вас була сесія, і не одна за цей час, але ви нічого не зробили, щоб вирішити це питання! — емоційно зауважив заступник голови РДА Володимир Борт.
Коли заступник мера почав говорити про казначейство, яке не пропускає гроші, його зупинив голова районної ради Володимир Левицький:
— Ви у якій країні живете?! У якійсь іншій?! Хто відповідає за все у селищі?! От і скажіть, що ви зробили!
— Так як же виконати роботи без коштів, без матеріалів? — здивовано запитав Валентин Івашина.
Де і як знайти кошти, йому пояснив Сергій Шовкопляс. Він нагадав, що одне із крупних підприємств, розташованих у селищі (мова йшла про «Новофарм» — авт.), ніякої фінансової допомоги місцевій громаді не надає. Натомість вантажівки підприємства щодня розбивають вулиці селища.
— Вам пропонували: встановіть знаки обмеження руху вантажних автомобілів! І ті директори, які сьогодні не йдуть на контакт, завтра самі прийдуть і запропонують допомогу! Ви встановили знаки? Ні! Ви прибрали і той, що був!
Далі діалог закінчився. Почалося з’ясування стосунків. Валентину Івашині нагадали, що селищна рада не запалила вічний вогонь (зумисно?) у день, коли у Парку Перемоги встановлювали БМП.
— Той вогонь перестав бути «вічним» після того, як на нього встановили лічильник! — заявив Валентин Миколайович. Але тут-таки визнав: 23-го вересня, коли селищна рада проводила урочистості біля пам’ятника Слави, вогонь уже горів.
Наприкінці наради керівники заговорили про реформу медицини. Зокрема, Сергій Шовкопляс висловив своє незадоволення станом справ у районній лікарні.
— Чоловік із держлісгоспу з травмою ока відстояв у трьох чергах, — обурено розповідав голова РДА, — і йому не надали допомогу!
— Витягли у Полтаві, — підказав директор лісгоспу Василь Красюк.
Своїми спостереженнями про роботу лікарні поділилася керівника апарату РДА Інна Чернуха:
— І сьогодні біля кабінетів сімейних лікарів великі черги. У той же час, доки одні лікарі сидять незайняті, біля інших кабінетів — маса людей!
— Якщо реформа не покращує — гріш ціна такій реформі! — емоційно заявив Сергій Шовкопляс. — Але якщо у всій Українці реформування приносить позитивні результати, а у нас — негативні, значить справа не у реформі, а у виконавцях!