Люди, які проживають в Ліщинівському будинку-інтернаті, віднині мають доступ до швидкісного бездротового інтернету.
У той час, як більшість жителів Кобеляцького району лише мріють про безперебійний вихід у інтернет-простір, підопічні Ліщинівського ПНБІ отримали доступ до найсучасніших технологій. У понеділок співробітники однієї із полтавських фірм установили в інтернаті обладнання, яке дає змогу створити на території закладу найбільшу WI-FI зону в районі. Надійний зв’язок забезпечується в радіусі 100 метрів від головного корпусу.
«Мрія зробити інтернет доступним для всіх людей, які в нас проживають, з’явилась ще кілька років тому», — розповідає директор Ліщинівського ПНБІ Анатолій Шкарбан. Та лише зараз усе склалося так, що вона стала реальністю. Вважаю, що інтернет нам особливо потрібен. Адже, якщо прикра доля обмежила наших підопічних у якихось можливостях, то ми просто зобов’язані допомогти їм розвинути інші здібності. А інтернет у цьому допомагає, як ніщо інше».
Більшість комп’ютерів установили в приміщенні бібліотеки інтернату. «У нас і так завжди людно, — розповідає культпрацівник Ольга Войткевич. — Люди дуже багато читають, навіть книг не вистачає. А з появою інтернету вони зможуть це робити прямо з екрану».
У корпусі №15 живуть люди, котрі мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Пересуватись по території інтернату без спеціальних візків вони просто не в змозі. «Для них оцей WI-FI — це щастя, яке не кожному дано відчути, — пояснює Анатолій Шкарбан. — Чи то мороз, чи дощ зі снігом, а люди (у теплі, у добрі), не виходячи із приміщення, дивляться фільми чи отримують іншу інформацію. От є в нас Юля Мельніченко, вона вишиває. Література з даного профілю — дефіцит. А в інтернеті Юля вже знайшла все, що їй потрібно».
Наступним кроком, у залученні жителів ПНБІ до сучасних технологій, стане забезпечення їх планшетами.
— І це зовсім не утопія. WI-FI уже є, а далі купимо людям планшети або смартфони», — стверджує Анатолій Шкарбан.