У танцювальному класі української школи відзначили американське свято Хелловін.
Хелловін (Хелоуїн, Хеллоуїн, Геловін; англ. Halloween, Hallowe’en) — сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Після прийняття християнства його святкували як «надвечір’я Дня всіх святих».
Найгучніше проходить у Сполучених Штатах, Канаді, Ірландії та Великій Британії. Не будучи там державним святом, за популярністю Хелловін поступається лише Різдву. В Україні набуває поширення після здобуття незалежності, разом із пожвавленням у світі процесів глобалізації наприкінці XX ст. На думку багатьох дослідників, Хелловін є християнізованим святом, що походить від кельтських святкувань жнив та днів мертвих.
Отож, Хелловін святкують не лише у Сполучених Штатах та у Великій Британії. Останніми роками мода на це свято прийшла і в Україну. У Новосанжарському районі його масово не відзначають, але у Руденківській школі свято Хелловіну влаштовують уже другий рік поспіль. Можливо, суто американське свято прижилося в українській школі у зв’язку з приїздом волонтера Корпусу Миру Марії Корієрр. Саме американська Маша щороку влаштовує для українських дітей незнане раніше свято. Цього року в організації їй допомагали вчитель англійської мови Світлана Лях та викладач музики Олена Мостова.
Святкування Хелловіну проходить у танцювальному класі школи. Його заздалегідь прикрашають ліхтарями у вигляді гарбузів із моторошним вишкіром та свічкою всередині. На стіни наклеюють різні страхітливі картинки. Перед початком свята із колонки лунають пісні культового російського рок-гурту «Король и Шут» — про покійників, вампірів та іншу нечисть. Ніби дослухаючись до слів пісні, до залу починають сходитися ряджені герої вечора: дівчина у халаті лікаря зі слідами крові, хлопець у порваному тільнику і з синцями під очима, упириці з червоними патьоками біля рота, граф Дракула. Проте навіть на фоні усіх цих страшних персонажів особливо виділялася Мертва наречена — дівчина у весільному платті із слідами зашморгу на шиї та надзвичайним макіяжем. Таку, якщо зустріти у темний час доби, можна залишитися заїкою на решту життя. Окрім вбрання та макіяжу дівчина вирізнялася ще й хорошим почуттям гумору та акторськими даними. При спробі її сфотографувати починала чарівно посміхатися і робити великі очі. Виходило ще моторошніше.
Коли свято почалося, усі ці вампіри, мерці та інші представники нечистої сили поводилися цілкому по-людськи: веселилися, грали в ігри, ласували солодощами. Дітям свято явно подобалося. Нехай і американське, але цікаве. Не треба звичайно забувати, що в українців є своє містичне свято — Івана Купала. Але його відзначають влітку, у час шкільних канікул. А восени цілком можна вирядитися і на американський Хелловін. Головне, щоб, повертаючись додому, не перелякати мирних мешканців Руденківки, які у темряві можуть сприйняти перевдягнутих вампірів за справжніх.