Зараз у Кобеляках продовжується процес установлення нових люків на шахтах водопровідних колодязів.
Проблема відкритих, а від цього дуже небезпечних для людей, водопровідних колодязів є актуальною для всієї України. Як відомо, старі чавунні люки, які з радянських часів закривали отвори в землі, є найбільш привабливою здобиччю для так званих «металістів», людей, котрі шукають легкого заробітку, здаючи металобрухт. Більшість металевих виробів уже давно вкрали і здали на пункти прийому брухту. А далі комунальники, виходячи з фінансової спроможності та винахідливості, закривали колодязі чим могли і вміли. Чимало шахт так і залишились зяючими отворами. Врядигоди в ці підземні пастки потрапляють домашні тварини і люди. Навесні ми описували цілу рятувальну операцію, у ході якої кобеляцькі «еменесники» витягували з колодязя по вулиці Шевченка великого пса. Значно рідше, але потрапляють у пастки з водою і люди. Нещодавно всю Україну сколихнула трагедія, коли в Львові у відкриту шахту впала і загинула дитина.
Директор кобеляцького «Водоканалу» Іван Дяченко погоджується, що подібна проблема існує і в Кобеляках. Але стверджує, що намагається її вирішити. Лише за останній тиждень комунальники встановили 52 нових люки. Усі вони виготовлені з гуми та пластмасу. Отже, не привертають уваги «металістів». Між тим, найміцніші люки здатні витримувати вагу до 60 тонн. І коштують вони відповідно — 800 гривень.
За словами Дяченка, існують ще два не всім відомі нюанси в цій проблемі. По-перше, ніхто в місті не знає точної кількості водопровідних колодязів. Їх не обліковували ніколи. По-друге, частина колодязів належать жителям міста, а не «Водоканалу». А обслуговувати свою власність громадяни не бажають. І часто справа доходить до конфліктів — аж до припинення водопостачання.