Зустріч представників влади із мешканцями Старих Санжар виявилася не надто вдалою — місцеві жителі більшу частину часу висловлювали гостям свої претензії.
Старі Санжари — село цікаве і особливе. Хоча б тим, що у нього на цей час немає сільського голови. Колишній, Віктор Плескач, після кількох скандальних сесій та звинувачень у корупції пішов у відставку. Зараз його обов’язки виконує секретар сільської ради Неля Жолоб. На 15 грудня призначені вибори керівника громади. Саме до такого села приїхали керівники району, щоб провести чергову зустріч у форматі «Влада до громади».
Починається зустріч звітом Нелі Жолоб. Вона розповідає про зроблене, говорить про плани на майбутнє. Зізнається: у деяких випадках не вистачало часу, досвіду та знань. Коментує її виступ профільний заступник голови РДА з соціальних питань Іван Солодовник. Він зауважує, що старосанжарська громада зрозуміла: порядок у своєму селі можна навести власними силами. Потім зупиняється на ситуації в районі.
— Як не важко зараз, але в районі є певні зрушення: ми не закрили жодної школи! — говорить Іван Солодовник. — Пройшло реформування галузі медицини. Зараз багато хто незадоволений розділенням первинної та вторинної ланки. Але ця реформа у майбутньому дасть результат!
— А куди після реформування подівся лаборант? — поцікавилась директор школи Валентина Дудка. — У нас є амбулаторія, але всіх веземо у район, щоб здати аналізи! Що ж це за реформа?!
Присутній на зустрічі головний лікар центру ПМСД Володимир Тур пояснює, що лаборант написала заяву за власним бажанням. Проте місцевим жителям від цього не легше.
— Сімейний лікар до нас вже не їздить! Лаборанта немає! Швидка стоїть, бо немає чим заправить! Це така реформа? — цікавляться люди з залу.
Володимир Тур пояснює: у складі центру ПМСД немає лабораторії. Вона є у ЦРЛ. Але це вже установа, якою керує не він, а Ольга Гиря. Тобто, лаборант має бути працевлаштований у ЦРЛ, а працювати у амбулаторії, яка входить до складу центру ПМСД.
— Чому ж Гиря не приїхала? — обурюються люди.
— А лаборанта нам верніть! — уперто повторює одна з бабусь у кінці залу.
Заспокоїти жителів та перевести їх думки в інше русло покликаний «економічний» заступник Володимир Борт. Він довго говорить про ситуацію в районі, про заклади освіти, які надто багато забирають на опалення взимку, про пенсії та соціальні виплати. Зрештою, старосанжарці не витримують.
— Воно нам не нужне!
— Ви про Старі Санжари говоріть, а не вообще!
— У нас клуб без вікон стоїть! Як? Приятно у нього заходить?!
На критику Володимир Борт відповідає контрнаступом. Зауважує, що гроші на ремонт клубу були давно, просто їх не зуміли використати.
— А чого у нас вуличне освітлення по селу не працює? Сільський голова на нього 50 тисяч витратив, а горить два ліхтарі!
— Ніхто із району не буде їздити до вас, щоб вкручувати лампочки! Знайдіть електрика, який перевірить лінію, — радить Володимир Борт.
Після цього виникає нова суперечка, яка завершується цікавою інформацією про соціальні угоди та їх зв’язок із відродженням мотоболу на Новосанжарщині.
— А чому ми на сесії голосували за 50 гривень з гектара за соціальними угодами, а сільський голова підписала по 30? — поцікавилась одна із депутатів.
Відповідає їй представник агрофірми Валерій Габовда:
— У нас була домовленість із головою райдержадміністрації, що ми даємо по 30 гривень з гектара, а на решту суми купуємо мотоцикл для мотобольної команди!
— А нас хтось запитав?! — дивуються старосанжарці, які, схоже, вперше дізнаються, яку важливу роль їх громада відіграла у справі відродження мотоболу.
Результатами зустрічі старосанжарці незадоволені.
— Приїхали, толком нічого людям не сказали. Нашо було приїжджати? — цікавиться одна із жіночок. Говорячи, вона дещо підвищує голос.
— Ви дужче кричіть! — іронічно радить голова РДА Сергій Шовкопляс.
— У неї голос такий! — захищають односельчанку інші жінки.
Завершується зустріч досить дивним анкетуванням. Працівники райдержадміністрації роздають людям анкети, у яких пропонують вказати свої побажання стосовно майбутнього сільського голови. У анкеті можна обрати бажаний вік, освіту, ба, навіть стать кандидата — «жін.» або «чол.»
— На якій підставі ви проводите це опитування? У вас же немає таких повноважень! — нагадують дехто з залу.
— Це соціологічне дослідження! — пояснює чиновник РДА, який збирає анкети.
— Ви ж орган влади, а не соціологи! — нагадують люди. Деякі свідомо ставлять галочки навпроти обох варіантів, дехто на бланкові анкети пише: «Це незаконна агітація! Не маєте права!»
Утім, після закінчення зустрічі люди разом із представниками влади виходять надвір і спокійно говорять на сходах Будинку культури, в якому дійсно досі не вставили вікна. Потім влада їде. А село лишається вирішувати проблеми: вкручувати лампочки, шукати лаборанта у амбулаторію та збирати гроші на новий мотоцикл.