Активні поїздки кобелячан до європейських країн розпочалися одразу після падіння «залізної завіси» та проголошення незалежної України. Щоправда, в «голодні і лихі» дев’яності роки ці вояжі важко було назвати організованими. А їх учасники не належали до категорії туристів. У основному, у близьке зарубіжжя вирушали підприємливі і ризиковані люди, керуючись бажанням заробити та різниці цін на різноманітні товари.
Та вже на початку ХХІ століття контингент людей, які активно їздили за кордон, дещо змінився. А самі поїздки набули ознак організованості. Дуже часто в Європу почали їздити чиновники та депутати районного до міських рівнів. Найпопулярнішими країнами серед них були Польща і Німеччина. А фінансувались такі вояжі різними іноземними фондами. Та досить швидко американці та європейці впевнились у безперспективності намагань європеїзувати українських владців.
Тим часом, частина населення стала жити трішки заможніше. І у людей з’явилось закономірне бажання їздити по світу. При цьому, майже 90 відсотків мандрівників подорожують як туристи, а не з метою налагодження якихось бізнес-зв’язків. Водночас, суттєво зменшилась кількість так званих організованих групових поїздок. Ну й, звичайно, практично закінчилась ера чиновницьких вояжів за рахунок бюджетних коштів.
Одними із найактивніших організованих туристів у Кобеляках є учні школи із поглибленого вивчення іноземних мов, яку очолює Наталія Спиця. Керівник закладу щорічно організовує виїзди в кілька держав Європи. При цьому, до мандрівок можуть долучитися і дорослі люди. Школярі Наталі Спиці в основному їздять автобусами. Як правило, група добирається до Львова, а вже звідти виїжджає до Європи, скориставшись послугами http://www.bus-trans.com.ua чи інших структур, котрі займаються перевезеннями. За останні п’ять років кобелячани відвідали Великобританію, Німеччину, Австрію, Італію, Угорщину, Польщу, Нідерланди, Бельгію, Люксембург, Францію. На разі – Швейцарію.