Стійкі «Ветерани» та «бразильці» із «Центнеру»

Із кожним новим туром матчі першості району з міні-футболу стають дедалі цікавішими, а їх результати — усе менш передбачуваними.

Приміром, хто б міг передбачити, що у звітному турі зазнають першої поразки «Маленькі сови». До гри з «Ветеранами» Юрій Няйко і компанія йшли досить упевнено, без втрат, перемагаючи всіх своїх суперників. А «Ветерани», які залишились у першій лізі, лише вигравши в орлицького «Маяка» у перехідному турнірі, демонстрували не надто гарні результати. Тому місцеві кобеляцькі букмекери, якби такі були, швидше за все, найімовірнішим результатом вважали б перемогу «Сов». Юрій Няйко вивів свою команду вперед. Але досить швидко нападник «Ветеранів» Богдан Калитка зрівняв рахунок. А наприкінці першого тайму після довгої позиційної атаки «ветеран» Олександр Ярошенко вивів свою команду вперед. У другій половині матчу «Сови», будь-що намагаючись відігратися, буквально притисли суперників до їх воріт. Але «Ветерани», відійшовши всією командою в захист, упевнено оборонялись. А «Совам» ще й відверто не щастило. М’яч після ударів Олександра Борзовця «обціловував» то штангу, то поперечину, а в сітку залітати вперто не бажав. Більше того, у одній із малочисельних контратак захисник «Ветеранів» Сергій Старостенко втретє вразив ворота «Сов». Та за дві секунди до цього арбітр Роман Горбенко дав фінальний свисток. 2:1 — дещо несподівана, але заслужена перемога найзаслуженішої команди району.

Чимало сподівань глядачі покладали і на матч між дебютантом першої ліги «Центнером» та діючим чемпіоном «Динамо». «Динамівці» у минулому турі програли і не мали права втрачати очки, щоб не вибути з нової чемпіонської гонки. А «Центнер», хоча й поступився «Колосу», продемонстрував дуже видовищну гру. Дуже технічні дії футболістів саме цієї команди «зривали» найбільше оплесків у вболівальників. Особливо виділяються у складі цієї команди два мініатюрні форварди Ігор Ніколаєнко та Ярослав Міщенко. Демонструючи ледве не «бразильську» техніку володіння м’ячем, вони без проблем обігрують одного, а то й двох-трьох захисників суперників. Але при цьому «забувають» віддати останній пас або вдарити по воротах. Ось і в матчі з «Динамо» Ярослав та Ігор, уже «відігравши» когось із суперників, прагнули зробити це ще і ще. З естетичної точки зору це було дуже красиво. Але остаточний результат частенько приносився в жертву.
Так чи інакше, а в першому таймі «Центнер» мав відчутну перевагу над «Динамо». Навіть суддя Горбенко, давши свисток на перерву, констатував: «Рвуть чемпіонів. Могли штук п’ять забити». А забили у першому таймі лише один раз. Причому зробив це «динамівець» Михайло Шарівський, скориставшись навіть не моментом, а напівмоментом. У другому таймі «центнерівці» заграли в пас. І миттєво вийшли вперед. Два голи забив Ігор Ніколаєнко.

Протягом кількох хвилин здавалось, що гру вже зроблено і чемпіони зазнають другої поразки поспіль. Але потім картина на полі змінилась. Утомившись, попросили заміни лідери «Центнеру», натомість «динамівці» випустили на поле «свіжих» гравців. І ось уже Олександр Борисенко зрівнює рахунок. А через кілька хвилин Володимир Пащенко виводить «Динамо» вперед. Остаточно «вбив» інтригу Максим Крейс, забивши четвертий гол після «фірмового» сольного прориву. 4:2 — на користь «Динамо».

Головне — зняти шапку

У другій лізі, швидше за все, явних фаворитів немає. І боротьбу за дві перепустки до вищого ешелону вестимуть кілька команд. Що ж, чим цікавішими будуть матчі, тим більше голів побачать глядачі.

У поєдинку між кобеляцькими «Аматорами» та мідянівським «Урожаєм» «зливи» голів не було. Але гра була цікавою. У першому таймі ініціативою володіли «Аматори». Вони грали в комбінаційний футбол, а «Урожай», у основному, сподівався на індивідуальну майстерність свого форварда Олега Галагана. Олег і забив, відкривши рахунок у матчі. Та «Аматори» досить швидко відігралися. Причому гол вийшов досить оригінальний. Захисник Роман Бутко виконав навіс на форварда Володимира Іщенка. Доки м’яч летів, Володя встиг оцінити ситуацію, зняти шапку і, стоячи спиною до воріт, ударити круглого головою. І той, змінивши траєкторію, влетів у сітку. А ось у другому таймі характер гри різко змінився. Від «Урожаю» на поле вийшов Валерій Галаган і команда почала грати в пас. І виграла, забивши один гол. Це зробив Ярослав Ломаков після зразкової комбінації за участю Олега Галагана та Миколи Голтвянського. До речі, наступного дня футболістів «Урожаю» «прорвало». І вони «наколотили» суперникам із «Добробуту» шість голів. Щоправда, шість і пропустили.