Немає ні чужих, ні своїх, є спільне довкілля
Хоча якраз політика в дискусії навколо діяльності директора РЛП «Нижньоворсклянський» не має жодного значення. Віктор Попельнюх чомусь ополчився проти районних депутатів від БЮТ. У всякому випадку, саме про «бютівців» він згадує у своїй статті. І при цьому замовчує той факт, що до складу будь-якої комісії, в тому числі й екологічної, входять депутати від різних політичних партій. І взагалі, яке відношення має політика до проблем збереження довкілля? Слава Богу, природу не можна розділити по партіях, фракціях чи угрупуваннях.
Регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський» створений у 2003 році за рішенням сесії Кобеляцької районної ради, все майно знаходиться у спільній власності територіальних громад району. Тож логічно, що його діяльність знаходиться під контролем ради, спеціальної депутатської комісії. А не якоїсь однієї депутатської фракції.
На черговому засіданні комісії у червні поточного року директор парку Віктор Попельнюх виступав перед депутатами з інформацією про роботу ввіреного йому господарства. Тут же були розглянуті скарги щодо його діяльності з боку жителів навколишніх сіл. Депутат Анатолій Таранушич запропонував розглянути звернення громадян з виїздом на територію парку, щоб зустрітися із заявниками, дізнатись думку всієї громади. Депутати, ще раз наголошую – від різних партій, провели виїзне засідання, ознайомились із діяльністю парку. Під час бесіди (саме бесіди, а не перевірки) з головним бухгалтером РЛП «Нижньоворсклянський» були виявлені недоліки у веденні фінансової документації. До речі, перевіркою, я впевнений, ще займуться компетентні органи.
Під час виїзного засідання депутати висловили Віктору Попельнюху ряд зауважень. Говорили, зокрема, про те, що свою основну діяльність адміністрація ландшафтного парку спрямовує на патрулювання водних об’єктів. Хоча згідно Положення «Про регіональний ландшафтний парк»: «1.5. Територія РЛП «Нижньоворсклянський» має використовуватись в першу чергу: - у природоохоронних цілях; - у науково-дослідних цілях; - в оздоровчих та інших рекреаційних цілях; - в освітньо-виховних цілях; - для моніторингу навколишнього природного середовища».
Незрозумілою для депутатів є і позиція Віктора Попельнюха щодо категоричної відмови від співпраці з рибінспекцією. Держрибінспекція є державною структурою і згідно вже згаданого Положення «… органи рибохорони мають право безперешкодно відвідувати територію РЛП «Нижньоворсклянський» з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства з питань охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів».
Якщо ж якийсь рибінспектор і вчиняє неправомірні дії, то в нього є вищі за рангом керівники, котрим потрібно повідомляти про дані факти. І директор, на те він і займає свою посаду, повинен вирішувати такі питання на рівні керівників. Адже завдання спільні – збереження рибних запасів. А заяви подібні тим, що робить через ЗМІ Віктор Васильович, виглядають по меншій мірі не солідно.
Є до цього посадовця і питання щодо процесу вилучення у браконьєрів виловленої ними риби. Виникають сумніви в істинності якості нібито вилученої риби. Зазвичай актується і здається на реалізацію переважно карась і плітка. А де ж сом, товстолоб, лин, судак, щука? Вони, що не потрапляють у браконьєрські неводи?
Щодо перебування Віктора Попельнюха на посаді директора, члени комісії та голови депутатських фракцій озвучували різні думки. Одні були категоричними і пропонували обговорити це питання під час найближчої сесії, інші, лояльніші – залишити все без змін. Озвучувалась і пропозиція, щоб перевести Попельнюха на посаду заступника директора, а керівником призначити місцевого жителя (а не «свого»). Як аргумент наводився той факт, що нинішній директор є мешканцем Полтави. До того ж ще й займається викладацькою діяльністю в університеті. Щоденно поєднувати відповідальну роботу у двох місцях (на відстані близько 90 кілометрів) досить важко. Лекції, заліки, консультації і водночас нічне патрулювання водойм, ремонт бази, охорона фауни, наукова робота, згодьтеся, праця достойна Титана. Розвантажити б Віктора Васильовича. Принагідно хочу розвіяти чи то міф, чи свідому дезінформацію щодо ролі депутата Валерія Лісного у призначенні чи непризначенні нового директора РЛП «Нижньоворсклянський». Ні я, ні мій син чи інші родичі на цей шматок хліба не претендуємо. Ми маємо власні успішні та самодостатні бізнеси. І не маємо жодного бажання перепрофілюватися. А ось щодо підбору кадрів в РЛП «Нижньоворсклянський» питання є. Дивує і обурює той факт, що на посаді інспекторів по охороні рибних запасів працюють батько й син Яременки, які мають квоти по промисловому вилову риби. Це що виходить, квотники самі себе контролюють?
І наостанок хотілося б побажати шановному Віктору Попельнюху сприймати критику по-чоловічому, а не ставати в позу «ображеного малюка в пісочниці».
А комісія з питань екології і раціонального природокористування Кобеляцької районної ради займається і надалі ще більш наполегливо займатиметься питаннями охорони довкілля, збереження й примноження природних ресурсів нашого краю в рамках чинного законодавства. Цього будемо вимагати і від тих, хто зобов’язаний це виконувати і від тих, хто прагне обійти закон. Вимагатимемо і від «своїх», і від «чужих», від партійних і безпартійних. Адже природа в нас одна.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| | Політика
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном