Цю інформацію нам повідомили в Кобеляцькому відділі державної реєстрації актів цивільного стану.
Начальник відділу Ірина Бутко розповіла, що цього року 14 лютого, у День усіх закоханих, жодна з пар нашого району не виявила бажання стати на весільний рушничок. Принаймні, у Кобеляках. До речі, у минулі роки такі бажаючі були. У 2009 році в День усіх закоханих одружилися аж три пари. У 2011 та 2013 — по одній парі.
Що стосується теми одружень, то Ірина Андріївна додала, що протягом минулого року здійснено 193 шлюбні реєстрації. Тоді як у високосний 2012-й було дещо більше — 210. Зате відміток, згідно рішень судів про розірвання шлюбу, в актових записах було поставлено 111. А в 2012 році — 126.
Рівень смертності в районі практично вдвічі переважає народжуваність. Хоча минулого року він дещо зменшився. За 2013 рік померли 932 жителі району. А в 2012 — 998. За словами Ірини Андріївни, з початку року Кобеляцький відділ ДРАЦС реєструє більше смертей, ніж народжень. Так за січень їх зареєстровано відповідно 17 і 11.
З приводу новонароджених, то в 2013-у на світ з'явилося 411 малюків. З них 212 — дівчаток. У 2012 році теж переважали представниці чарівної статі. Тоді народилися 449 малюків. З них 216 — дівчаток.
До речі, найпоширенішими іменами серед хлопчиків є Олександр, Максим, Дмитро, Іван, Богдан та Артем. Називають представників сильної статі і досить незвично: Варфоломій, Аман, Антоній, Архип, Радомир, Захар та Арсен.
А от серед дівчаток переважають такі імена: Софія, Анастасія, Марія, Вікторія, Валерія, Анна, Дар'я та Поліна. Серед рідковживаних зустрічаються: Соломія, Ліана, Дана, Аделіна, Інеса, Ельміра та Емма.
Насамкінець нашої зустрічі Ірина Бутко розповіла, що відтепер на прийом до Кобеляцького відділу державної реєстрації актів цивільного стану можна попередньо записатися через мережу інтернет у режимі он-лайн. Запис здійснюється через веб-сайт Головного управління юстиції за адресою: www.just.gov.ua. Зовсім скоро отримати консультацію від працівників відділу ДРАЦС можна буде і за допомогою skype-зв'язку. І така практика, до речі, уже існує в Полтаві.