Вхід | Реєстрація

Рибалки думають про плотву, рятувальники — про тонкий лід

Рибалки думають про плотву, рятувальники — про тонкий лід

Новосанжарські любителі риболовлі їздять по рибу за сотню кілометрів і запевняють: навіть за нинішнього тепла по льоду можна їздити машинами.

Щороку тисячі рибалок по всій Україні виходять на лід, щоб зайнятися улюбленою справою. Часто їх не лякають ні різке потепління, ні підмивання льоду, ні повідомлення про інших рибалок, які провалилися на риболовлі. Бажання відвести душу вихідного дня часто переважає усі перестороги. І потім деяких рибалок доводиться знімати із крижин, а деяких, на жаль, витягати з-під льоду…

Цей лютий відзначається досить теплою погодою. І новосанжарські рятувальники попереджають про небезпеки, які підстерігають любителів зимової риболовлі.

— На території Полтавської області встановилася аномально тепла погода, але любителів зимової риболовлі це не зупиняє. Рибалки часто забувають про свою безпеку і недооцінюють загрозу, яка може привести до трагедії, — говорить провідний фахівець Новосанжарського сектора УДСНС України в Полтавській області Петро Капустюк. — Кожен рибалка чомусь гадає, що нещасний випадок може трапитися з ким завгодно, тільки не з ним.

Аби з’ясувати, наскільки попередження рятувальників стосуються новосанжарських рибалок, ми спробували зв’язатися із кількома з них. Спершу нас спіткала невдача. Виявляється, деякі рибалки ходять по рибу лише влітку. Тому взимку із чистою совістю відпочивають: вони — від риби, а риба — від них.

— Та у нас і ловити взимку дуже ніде. Хіба у Маджарах. Вище по течії Ворскли є великі заводі, вони замерзають. Там і сидять рибалки, — пояснює новосанжарець Юрій Урезченко. — Але я взимку не рибалю.

Проте таких рибалок, хто й узимку не може всидіти вдома, у Нових Санжарах вистачає. Як з’ясувалося, для того, щоб посидіти з вудочкою на льоду, вони їздять за добру сотню кілометрів: на Дніпродзержинське та Кременчуцьке водосховище.

— Учора були на Кременчуцькому, там лід сантиметрів на 15 уже кристалізований, а під низом ще 15 сантиметрів міцного. Люди легковими машинами спокійно їздять. Так що провалитися не боїмося, — розповідає новосанжарський рибалка Аркадій Канюка. — На рибалку їдемо на цілий день. Звичайно, відстань немаленька. Якщо, наприклад, у Пронозівку — 120 кілометрів. На Дніпродзержинському зараз не клює — вже місяць, а от на Кременчуцькому іде плотва. До обіду — маленька, після обіду підходить більша.

Співробітники Служби порятунку «101», напевно, не поділяють впевненості рибалок у міцності лютневого льоду. Тому звертаються до любителів зимової риболовлі з проханням не ризикувати власним життям та не виходити на тонкий лід. Рятувальники нагадують, що людина, яка потрапила у такий час у воду, ризикує отримати загальне переохолодження організму або взагалі потонути. Будемо сподіватися, що новосанжарські риболови до застереження прислухаються. І коли лід дійсно стане тонким, і себе побережуть і плотві дадуть трохи перепочити. Принаймні, до весни.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Надзвичайне
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації