Вхід | Реєстрація

Проблема води актуальна завжди

Проблема води актуальна завжди

«Вода!.. Ти не просто необхідна для життя, ти є життя!»
Антуан де Сент-Екзюпері

Здавна люди знали ціну річкам, озерам, болотам, оберігали їх. Адже вода — найважливіший елемент усього живого на Землі. Без неї, власне, немає життя.

На території Полтавської області налічується близько 120 річок, річечок та струмочків. Найбільша річка — Дніпро. ЇЇ основні притоки: Сула, Псел, Ворскла, Оріль. До речі, усі вони є лівими. Ці водні артерії є найбільшими в області за довжиною та площею водозбору.

Особливої краси річки Полтавщини набувають під час весняних повеней. Усі вони живляться за рахунок підземних, дощових і повеневих вод. У долинах названих річок розташовані озера. До штучних водойм належать численні ставки, а також Дніпродзержинське та Кременчуцьке водосховища, що омивають, відповідно, на південному сході та південному заході береги Полтавської області і є найбільшими серед рукотворних морів Дніпровського каскаду. Вони створені з метою забезпечення потреб водопостачання, річкового транспорту, електроенергетики, рибного господарства.

З метою комплексного використання ресурсів річок, поліпшення їх екологічного стану (в рамках програми «Дніпро») здійснюється ряд заходів: створення станцій очищення від нафтових та інших забруднень, організація водоохоронних зон і смуг уздовж берегів Дніпра та його водосховищ, запровадження на промислових підприємствах раціонального водоспоживання, розробка рекомендацій із питань зменшення «цвітіння» води, підвищення рибопродуктивності за рахунок акліматизації нових, тощо.

У гідрологічній мережі області переважають так звані малі річки — Грунь, Тамань, Кобелячок, Лохвиця та ін., які відіграють визначну роль у формуванні середніх і великих водотоків. Також їх екосистеми займають важливе місце у стабілізації природного середовища регіонів. У зв’язку з процесами урбанізації зростає значення малих водотоків як об’єктів рекреації. У останні десятиріччя різко зріс вплив господарської діяльності на стан водних екосистем. Річки почали інтенсивно міліти, замулюватися, заростати водною рослинністю. Зменшився кількісний склад та різноманіття флори і фауни. Бережливе ставлення людини до водотоків повинно проявлятися, насамперед, у збереженні та відновлення рослинності поблизу струмків і невеликих річок. Це запобігає замулюванню, оскільки саме тут осідають різноманітні речовини, що змиваються з орних земель під час злив і танення снігу. Основою для регулювання водності малих річок і збільшення водних ресурсів є будівництво ставків, малих водосховищ, шлюзів та невеликих гребель.

Незважаючи на різноманітність і багатство джерел водних ресурсів, Полтавська область, як і в цілому Україна, належить до регіонів із дефіцитом води. Тому проблема збереження і охорони водних запасів є однією з найважливіших проблем сьогодення.


Автор: Сергій ЛИННИК, провідний інженер-гідротехнік Кобеляцької ЕД, Новосанжарської МУВГ


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації