Вхід | Реєстрація

Соколянську трубу вчергове врятували

Соколянську трубу вчергове врятували

У четвер сталася чергова спроба викрасти магістральну трубу системи зрошення, що поряд із селом Правобережна Сокілка.

Колись, дуже давно, за часів Радянського Союзу, коли державні гроші ще вкладалися в розвиток економіки, а не в кишені наближених до влади бізнесменів, у Кобеляцькому районі, як і по всій Україні, була збудована система зрошення. За її допомогою тодішні колгоспи і радгоспи мали змогу поливати поля в період засухи.

А в часи розрухи і, як наслідок, первісного накопичення капіталу, споруди, у які колись вкладали мільйони ще «твердих» радянських рублів, виявилися незадіяними. І їх швиденько знищили, порізавши на металобрухт. Колгоспні поливні системи «вмерли» першими. А ось те, що залишилось у віданні держави, частково вдалося зберегти. Так, у Кобеляцькому районі на балансі Новосанжарського міжрайонного управління водного господарства й до сьогодні знаходиться 4 насосні станції та близько 15 кілометрів магістрального трубопроводу. Усе це обладнання вже багато років не експлуатується. Але, за словами інженера-гідротехніка Сергія Линника, воно знаходиться в задовільному стані. А згідно з програмою «Дніпро», з 2017‑го року в Кобеляцькому районі мало розпочатися відновлення системи зрошення.

Та, виявляється, у системи зрошення, крім часу і корозії, є ще один ворог. Це — крадії металу, так звані «металісти». Для них магістральний трубопровід є справжньою «золотою жилою». Адже 1 метр товстелезної труби важить 360 кілограмів. Навіть, якщо здавати її на металобрухт, можна «заробити» майже тисячу гривень. Але, як розповів уже згадуваний Сергій Линник, крадії зараз стали ще вигадливішими. Вони реставрують украдені труби. І потім продають їх із 1000‑відсотковою рентабельністю.

Останні спроби викрасти труби із зрошувальної системи Правобережної Сокілки були зафіксовані близько року тому. Та ось у середу, 2 квітня, сторожі, які охороняють її, передзвонили Сергію Линнику і повідомили, що у Правобережну Сокілку приїхала потужна техніка і почали розкопувати траншеї, у яких лежать труби. Люди, які пригнали екскаватори та вантажні автомобілі, упевнено заявили, що мають усі дозволи. Та коли на місце приїхали співробітники Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ та Сергій Линник, керівник «розкопок», один із кобеляцьких підприємців, швиденько зник, так і не пред’явивши необхідні дозвільні документи. Довелось екскаваторнику закидати вже розриту траншею. А після цього писати пояснення для правоохоронців.

А інженер-гідротехнік Сергій Линник через ЗМІ звернувся до жителів Кобеляцького району: «Шановні земляки! Офіційно повідомляю, що майно управління водного господарства, у тому числі й труби зрошувальної системи, нікому не продавалось, не передавалось і не здавалось в оренду. І таких планів поки що немає. Відповідно, будь-які заяви підприємців чи посадовців про наявність дозволів на демонтаж зрошувальних систем є безпідставними. Отже, при виявленні будь-яких «розкопок» необхідно одразу звертатись до чергової частини Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ».

Цікаво, що під час розмови між сторожами, правоохоронцями та «металістами» останні посилались на дозвіл, який їм надав представник політичної партії. Названий чоловік претендує на одну з керівних посад у Кобеляцькому районі. Якщо це так, то майбутня нова влада починає дуже «ефективно».


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Кримінал
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації