Вхід | Реєстрація

Кобелячани вирішили зібрати гроші на кладку

Кобелячани вирішили зібрати гроші на кладку

Про це мешканці одного з міських мікрорайонів домовились під час сходки, що відбулася в неділю 13 квітня.
Усього зібралось двадцять чоловік. У основному, це пояснювалось надто несприятливими погодними умовами: протягом усього дня йшов дощ і було дуже холодно. Серед присутніх— активісти громадської організації «Свідома Ініціативна Кобеляччина» Юрій Срібний, Гарольд Турченко, Віктор Савенко, депутат міськради Віктор Фесюра та місцеві жителі (у основному, люди пенсійного віку).

Доки сходка не почала свою роботу, присутні згадували, якою річка Кобелячок була років 30-40 тому. Говорили й про те, що в межах так званої Бабенкової Ями її глибина сягала 8 метрів. Тут колись працював водяний млин. А ще на цьому місці часто тонули коні.

Першим слова попросив голова ГО «СІК» Юрій Срібний. Він же й повідомив головну ціль зібрання: прозвітувати про діяльність громадської організації щодо роботи з розчищення річки Кобелячок. Юрій Феодосійович розповів як про конкретну роботу щодо поглиблення русла водойми та впорядкування берега, так і про зусилля активістів, направлені на те, аби не допустити розкрадання державних грошей, виділених на реалізацію цього екологічного проекту.

Срібний нагадав, як у 2009 році тендер на виконання робіт виграла полтавська фірма «Промхімбуд». У той же час кобеляцькі фахівці, які мають досвід у проведенні подібних робіт, заявляли, що підрядник не зможе якісно почистити річку за запропоновану суму. У результаті все так і сталося. І «Промхімбуд» перестав чистити річку. Потім у 2012-ому році відбувся новий тендер. На засіданні спеціального комітету був присутній і Юрій Срібний. З його слів, за право продовжувати роботи, у основному, боротьбу вели дві полтавські фірми. Згідно з чутками, до них мають відношення високопоставлені чиновники. При цьому одна фірма запропонувала ціну на 2 мільйона меншу, аніж та, у яку оцінили проект ще в 2009-ому році. І це при тому, що вартість паливно-мастильних матеріалів та роботи суттєво зросли. Тобто, ситуація дуже нагадувала чергову аферу, метою якої було розкрадання бюджетних коштів. Саме тому тендерний комітет, під тиском громадськості, так і не прийняв остаточного рішення.

Також Юрій Срібний прозвітував про роботи, виконані за сприяння ГО «СІК». Він розповів, що місцевими жителями та підприємцями Кобеляк було зібрано 54 тисячі гривень. За ці кошти на річці кілька діб працював плаваючий екскаватор. Срібний наголосив: «На нашому сайті кожен може прочитати і перевірити, хто скільки грошей здав і як вони були використані».

Крім збору коштів, громадські активісти разом із кобелячанами провели чимало акцій із благоустрою берега Кобелячка. Під час них було прибране сміття, висаджені сотні дерев, освітлені прилеглі вулиці й провулки. «Та ви ж самі щодня бачите результати нашої і своєї роботи: річка стала ширшою і глибшою, вона не пересихає влітку, на березі відпочивають люди», — резюмував Юрій Феодосійович.

Звіт Юрія Срібного був сприйнятий схвально. Крім того, присутні вирішили розпочати збір коштів на будівництво нової кладки через Кобелячок. Орієнтовна вартість нової споруди — 5-6 тисяч гривень.
Також присутні прийняли звернення до депутатів Полтавської обласної ради з проханням виділити кошти на продовження робіт із  розчищення річки Кобелячок.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації