У понеділок голова Кобеляцької РДА Іван Терновий провів прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ.
На зустріч, призначену на 15 годину, були запрошені журналісти «Колоса» та «ЕХО». Голова РДА прийняв представників ЗМІ у своєму кабінеті. Він відповів на кілька десятків запитань. Вони стосувались планів керівника виконавчої влади, його бачення шляхів вирішення нагальних проблем міста та району, майбутніх кадрових змін. Журналісти задавали питання почергово.
— Під час апаратної наради йшла мова щодо проблем із фінансуванням бюджетних установ. Тому перше запитання буде продовженням піднятої теми. Якими Ви бачите шляхи наповнення бюджету?
— Перш за все, ми повинні навести порядок у сфері оренди землі. Не всі орендарі були в однакових умовах, дехто мав преференції від влади. Тому наповнюватимемо бюджет за рахунок підвищення розміру відсотків орендної плати. Безумовно, у стосунки між власниками паїв та орендарями влада не має права вмішуватися. Але там теж є питання.
Будемо активно співпрацювати з податковою у плані виявлення «тіньовиків», тобто, підприємців, які не платять податків.
Крім цього, будемо шукати інвесторів. Хоча в нинішній ситуації в Україні поява реальних вкладників є чимось із розряду фантастики. Зараз усі сидять на чемоданах із доларами і чекають, що буде далі.
— Найпотужнішим інвестором у районі залишається агрохолдинг «Бєлгранкорм-Полтавщина». Чи реально там вирішити ситуацію?
— Завтра відбудеться зустріч із керівництвом підприємства. Послухаємо їх точку зору. Що думають біличани, ми вже знаємо.
— Як відомо, «бєлгранкормівці» анонсували термін у три місяці. Ви дасте їм час на реконструкцію?
— Потрібно провести консультації з фахівцями. Хоча вже зараз зрозуміло, що деякі екологічні вимоги порушено, зокрема, йдеться про санітарну зону. Зекономили на дотриманні екологічних норм. Об’єкт споруджений фактично в центрі селища. Хоча, думаю, таке потужне підприємство має знайти резерви для виправлення становища і недопущення соціального вибуху в Біликах.
— У Кобеляках щонеділі зростає соціальна напруга у зв’язку з подіями навколо ринку. Де він повинен бути?
— Наскільки мені відомо з історії, у місті на площі завжди була активна торгівля. Зараз ринок орендує підприємець Сорока. За багато років ним абсолютно нічого не зроблено заради покращення стану інфраструктури цього об’єкта. Критий ринок, водогін, каналізація, туалет — усе в жалюгідному стані. Не зрозуміло, чому влада міста, фахівці санітарної служби, ветмедицини закривають на це очі.
Щодо так званої Підкови. Там ситуація нагадує якийсь фарс. Проблему потрібно терміново вирішувати за «круглим столом» при участі державних органів влади, міської ради, підприємців, компетентних служб. Після того, як рік тому була ліквідована Підкова, усі почали скаржитися на різке падіння обсягів торгівлі. Стало менше як продавців, так і покупців.
Нагадую, що міська влада постійно нарікає на відсутність коштів у бюджеті. Тому потрібно шукати можливості його наповнення всіма способами. А не займатися балаканиною. У Середньовіччі були такі собі лікарі-схоласти. Вони збирались біля хворого і довго дискутували, що ж робити. Дуже часто за цей час пацієнт помирав. Тому потрібно менше дискутувати, а більше діяти.
— Коли будуть призначені заступники голови РДА? І хто ними буде?
— Із кандидатурами вже визначились. На посаду першого заступника голови РДА плануємо призначити Миколу Антонова, фермера з Коваленківки. Другим заступником може стати Олександр Шуліка. Обидва — члени партії «Свобода». Відкрию секрет: керівником апарату РДА також має стати «свободівець».
— Ви, узагалі, є прихильником революційних чи еволюційних змін? Розшифрую запитання. У соцмережах жваво обговорюється питання великих кадрових змін у РДА. Ледве не до посади секретаря.
— Я — прихильник революційних змін. Повинна вестися боротьба з «регіоналами» та комуністами у всіх ешелонах влади. А також — із корупціонерами, які були і залишаються на керівних посадах району та міста.
— Але щось подібне вже було у 2005‑му році. Тому нові керівники району пробували замінити кількох посадовців усупереч українському законодавству. Зокрема, головного лікаря Івана Супруненка. І все закінчилось судовим позовом і відновленням чиновника на посаді. Є ж трудове законодавство, яке захищає права робітників, у тому числі, і посадових осіб…
— У нашій команді чимало фахових юристів. Ми маємо підтримку професійних адвокатів. Думаю, таких помилок, як раніше, не буде.
— У тих же соцмережах пишуть, що Ви маєте компромат на посадовців Кобеляцької міськради. Прокоментуйте, будь ласка. Ви збираєтесь «воювати» з міською владою чи домовлятись?
— З приводу компромату, то я утримаюсь від розлогого коментарю. Хоча деяка інформація є. Але наголошу, що налаштований на співпрацю з владою Кобеляк. Водночас заявляю, що не розумію її позиції у ставленні до підприємців. Людей у свій час фактично загнали в ринок на вулиці Дружби. І при цьому не були створені належні умови як для самих підприємців, так і для людей, які хочуть відвідати ринок. Варіанти вирішення проблеми є. Але, думаю, що експеримент із торгівлею на Дружби є невдалим. До речі, існує пропозиція, щоб раз у тиждень робити торговою площу Перемоги. Туди можуть перейти підприємці з Підкови. Є варіант і з перенесенням ринку в торговельний центр «РИМ». Але над усім цим потрібно працювати.
— Влада задекларувала скорочення чиновницького апарату на 10 відсотків. Коли це почнеться?
— На сьогоднішній день нічого конкретного сказати не можу.
— Кілька тижнів тому, ще не перебуваючи на посаді, ви говорили про необхідність ліквідації управління агропромислового комплексу…
— Давайте дочекаємось призначення мого першого заступника. Він краще розуміється на сільському господарстві. Тоді й приймемо рішення щодо управління.
— Чи помітили ви різницю між роботою підприємця і чиновника?
— Помітив. Роботи в адміністрації багато, оплачується вона погано. Матеріальне забезпечення РДА знаходиться також на надзвичайно низькому рівні. Знаю, що всі попередники просили допомоги у фермерів та підприємців. Це — неправильно. Люди повинні, перш за все, платити податки. Якщо хочуть комусь допомагати, то, будь ласка, нехай роблять це. Але без прохань із боку влади.
— Як Ви, як професійний медик, ставитись до реформи в галузі медицини?
— На сьогодні її в Україні немає. Косметичні реформи колишньої влади з самого початку були приречені на невдачу. Як і всі інші «покращення». Зараз нам потрібно терміново вчитися у Грузії, Прибалтики, інших європейських країн, як по-справжньому реформувати державу. Є навіть пропозиції туди поїхати на тиждень. Думаю, що мої колеги і однодумці це зроблять. І наголошу, що за власний, а не за бюджетний кошт.
Говорячи про зміни і першочергові завдання, Іван Терновий анонсував перевірку діяльності ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». За його словами, там гроші зникали, як у Бермудському трикутнику.
Терновий Іван Костянтинович
Народився 15 лютого 1972 року в м. Кобеляки Полтавської області. Після закінчення школи з 1988 по 1989 був різноробочим Кобеляцького побутового комбінату; 1989-1991 роки - санітар поліклінічного відділення Кобеляцької центральної районної лікарні. У 1997 році став студентом Української медичної стоматологічної академії м. Полтава. Трудову діяльність почав лікарем-інтерном у Полтавському обласному патологоанатомічному бюро. З 1998 по 1999 роки- лікар судово-медичної експертизи відділення судово-медичної патології Дніпропетровського обласного бюро. З 2001 року - приватний підприємець. У 2004 році закінчив Полтавський університет споживчої кооперації України за спеціальністю маркетинг, кваліфікація – маркетолог.
Одружений, має дітей.