У навчальному закладі відбувся день цивільного захисту.
Заходи з нагоди дня ЦО щороку проводяться в цій школі. Їх метою є вироблення в учнів умінь та навичок самостійно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях, формування в них мужності, відваги й витримки.
Тож, ближче до опівдня, в п’ятницю, молодші учні збираються на шкільному спортивному майданчику. Уже там на них чекають школярі старших класів та педагоги. Саме вони задіяні в проведенні тренінгу. Серед них і колишній випускник школи, а сьогодні вже студент Дніпропетровського хіміко-технологічного університету, Богдан Дейнека.
На спортивному майданчику розміщені декілька столів. На кожному з них — спеціальний інвентар. За одним столом стоять інструктори, які розповідають молодшим учням, як користуватись протигазом. Дітлахи із захопленням спостерігають за цим, а потім самі пробують його одягти та сфотографуватися на пам’ять. За іншим столом Богдан Дейнека розповідає, як за допомогою спеціальних приладів та індикаторів можна виміряти рівень хімічного забруднення повітря. А далі вчитель предмету «Захист Вітчизни» Сергій Пономаренко демонструє учням боєприпаси часів Великої Вітчизняної війни та розказує про механізм їхньої дії. Насамкінець школярам показують, як користуватися вогнегасником. І цей процес, судячи з реакції дітей, вразив їх найбільше. Сергій Пономаренко взяв до рук вогнегасник і вмить усе заполонила густа димова завіса.
— Клас! Давайте ще раз! — вигукували учні.
Після такого собі майстер-класу школярі знову розійшлися по своїх класних кімнатах. Адже через деякий було заплановано провести навчальну евакуацію з приміщення школи.
О 12:30 пролунав довготривалий шкільний дзвінок. Він символізував про початок евакуації. Першими з шкільного приміщення без поспіху вийшли найменші учні. За ними більш старші школярі разом із педагогами. Усі вони за декілька хвилин вишикувались на подвір’ї перед навчальним закладом.
— Ні, якби був справжній пожар, вони б не так спокійно виходили. А вибігали б один поперед одного, — зазначив один із учнів, що вже чекав усіх на вулиці.
Насамкінець із приміщення школи на носилках виносять умовного потерпілого, який нібито постраждав унаслідок пожежі. Із цією роллю досить артистично впорався учень десятого класу Сергій Жук. Йому перебинтували голову, руку та ногу.
Інші учні спостерігали за цим дійством та коментували.
— Так, а чого ти не стогнеш? Тебе ж бинтують! — жартуючи, казали його однокласники. Та Сергій сприйняв таке зауваження з посмішкою.
Після демонстрування, як правильно надавати першу невідкладну допомогу, усі пішли на спортивний майданчик. Уже там на шкільне товариство чекав пожежний автомобіль разом із рятувальниками. Вони ознайомили школярів із характеристиками і технічними можливостями пожежних автомобілів та показали захисні костюми. Ще продемонстрували на практиці подачу води та як за допомогою гідроножиць можна різати металеві конструкції.
А підсумком проведення дня цивільного захисту в школі №2 було стали змагання між учнями 10 та 11 класів за програмою «Захист Вітчизни».