Непереможний каліфорнійський грип таки вб’є кременчуцьку медицину
Смертельний грип повернувся.
Каліфорнійський грип з нашого міста нікуди не пішов. Він продовжує збирати нові жертви. 34-річний мешканець Крюкова, який звернувся до лікаря зі скаргою на застуду 20 грудня минулого року, через вісім днів помер у Другій міській лікарні. Такої трагічної розв’язки звичайної на вигляд хвороби не чекав ніхто: ні батьки померлого, ні самі медики.
Тож перші вимагають створення спеціальної комісії, аби розслідувати випадок смерті. Другі – думають над тим, що можна сказати батькам померлого у своє виправдання. Всього з початку епідемії на каліфорнійський грип у місті захворіло четверо мешканців міста. Двох з них вилікували. Двох – ні.
Питань до лікарів з цього приводу декілька. По-перше – чому пацієнта, який захворів незадовго до Нового року, поклали у звичайне відділення? По-друге – де подівся широко розрекламований препарат “таміфлю”? Чому ці рятівні пігулки не давали хворому? Втім, лікарі міста вже знають відповіді на всі запитання.
Хвороба важка…
“У молодої людини, яка померла в лікарні, було вірусне запалення легенів. Геморологічна пневмонія, що розвивається дуже швидко”, – так пояснює прикрий випадок фахівець міського управління охорони здоров’я Анатолій Штирба. За його словами, у Кременчуці люди щороку помирають від пневмонії. Зокрема, у 2008 році таких смертельних випадків зафіксували 40. Але тоді йшлося про звичайну бактеріальну пневмонію та її запущені форми. Люди ходили хворими не місяць і не два. В результаті – допомогти було вже неможливо.
“Сьогодні у відділенні Першої міської лікарні з пневмонією лікуються 45 кременчужан, а ліжок – усього 30. Хворі з таким же діагнозом, бо місць не вистачає, лежать у терапевтичному відділенні. Коли карантин було оголошено, ми зібрали додаткові штати в інфекційне відділення 4-ї міської лікарні. Туди також завезли апарати штучної вентиляції легень. Та ми не можемо вічно тримати в цьому медичному закладі посилений штат працівників. Тож нині всі працюють у звичайному режимі”, – розповідає Анатолій Штирба. За його словами, хворому з Крюкова, який помер від наслідків каліфорнійського грипу – вірусної пневмонії, пропонували лягти до лікарні і про це записано у медичній картці. Однак молодий чоловік відмовився від стаціонару.
“Двох із чотирьох таких хворих врятували, бо їм почали дуже рано давати таміфлю. І ніяких ускладнень не виникло. Загалом з області ми отримали ліків на 370 тисяч гривень для боротьби з каліфорнійським грипом. Це і ліки, і системи. Хвороба дуже підступна. Капіляри в легенях наповнюються кров’ю і людина задихається. Стан жінки, яка перед цим померла, погіршився за лічені години. Буквально за півгодини, поки лікарі писали довідку, людина посиніла, бо нічим було дихати”, – додає фахівець міського управління здоров’я.
“Крюківському хворому, постраждалому від наслідків захворювання – вірусної пневмонії, не давали ліків від каліфорнійського грипу, “бо це ліки суворої звітності. Їх призначення відбувається виключно за трьома підписами і дають їх тільки тим хворим, які перебувають на лікуванні у стаціонарі”.
Батьки не погоджуються з висновками лікарів
“Не розумію, чого мого сина не поклали до лікарні одразу за зверненням. Можу сказати лише, що йому встановили бронхіт і відправили додому. Виписували ліки, але вони не діяли. Також лікар не зміг побачити на рентгенівському знімку пневмонію, хоч син просидів у нього під кабінетом три години”, – твердження батька постраждалого: у даному випадку мова йде про лікарську помилку, яку представники кременчуцької медицини не визнають.
P.S. Редакція висловлює співчуття рідним померлих від наслідків підступного каліфорнійського грипу A/H1N1. Точка зору батьків постраждалого кременчужанина – у наступному номері газети.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном