Вхід | Реєстрація

У Нових Санжарах не вистачає донорів

У Нових Санжарах не вистачає донорів

7 травня новосанжарці вчергове здавали донорську кров. Вона необхідна, щоб рятувати життя людей. Це особливо актуально в нинішніх умовах громадянського протистояння на сході України.

О 8:00 у відділенні переливання крові Новосанжарської ЦРЛ зібралося аж… три донори. Потрібно зауважити, що людей з новосанжарської самооборони та знайомих повідомили заздалегідь. Також відповідне оголошення було виставлене в соціальній мережі «ВКонтакті». Та, як не прикро, але троє чоловік — це всі, хто відгукнвся на акцію «Кров для української армії». Мета акції була допомогти солдатам, які беруть участь у військових діях на Сході. Більшість із нас готові теж стати в ряди армії. Але давайте визнаємо: не кожен має військові навики, аби у справжньому бою не просто не загинути, а й виконати поставлене завдання. Та ми можемо допомогти нашій армії в інший спосіб. Наприклад, здати донорську кров, яку потім увіллють пораненим або виготовлять із неї необхідну плазму. Тому організатори заходу закликали подарувати маленьку частинку своєї крові тим, хто її потребує…

Донору, щоб здати кров, необхідно пройти лабораторне дослідження на визначення рівня гемоглобіну. Для цього беруть кров з пальця. Миттєвий тест показує, чи достатньо заліза у вашому організмі. Якщо ж показники нижчі норми, то доброволець не може здати кров. Адже донорство ні в якому разі не повинно бути на шкоду людині. Така ситуація склалася у Юлії Солодкої, активістки Майдану та члена Новосанжарської самооборони. Жінці трохи шкода, що не виходить здати кров:

— У мене гемоглобін удвічі нижчий. Я знаю, що солдатам на Сході дуже нелегко, хотілося допомогти їм хоч таким чином.

Ті, хто вдало пройшов перший етап відбору, ідуть до лікаря-дерматолога. Далі терапевт вимірює тиск і з’ясовує інші застереження, які можуть стати на перешкоді здачі крові. У кого все в нормі,одержують відповідно заповнені бланки і право стати донором крові.

Володимир Паршевлюк, голова райдержадміністрації, прийшов здати кров учетверте за своє життя. Він так обґрунтував своє бажання:

— Кількість донорів крові у суспільстві — це показник його готовності до пожертви. Не лише грошима чи іншими матеріальними речами. У цьому українці, і новосанжарці зокрема, показали себе якнайкраще, збираючи допомогу українській армії. Але зараз нашим воякам на Сході потрібні не лише продукти, бронежилети та зброя. При пораненнях їм потрібна кров, яку медики можуть влити постраждалому і тим самим врятувати життя. Я не можу зараз взяти до рук автомат і поїхати до Слов’янська чи Краматорська. Але я можу допомогти хоч тим, що здам свою кров. І вона допоможе комусь вижити.

Володимир у халаті та бахілах лягає на спеціальну кушетку та здає кров з лівої руки. Кров у спеціальний контейнер набирається досить швидко. За 5-6 хвилин він віддає 450 мл крові. Після нього вже здають інші добровольці.
Ми просимо лікаря Сергія Євтушенка, відповідального за здачу крові, прокоментувати ситуацію щодо організації роботи з донорами.

— На сьогодні в районі є брак донорської крові. Потреба у ній задоволена лише на п’ятдесят відсотків. Здану кров, перероблену на плазму і еритроцитарну масу, ми передамо в центр збору донорської крові в Полтаві.

Медики планували передати зібрану кров безпосередньо в медичні заклади гарячих точок нашої країни. На жаль, необхідної кількості донорів не вдалося зібрати. Об’єм заготовленої крові виявився невеликим. Тому вона буде передана в обласний центр збору крові. Та Сергій Євтушенко пояснює: якщо на сході України вичерпаються запаси крові, то її будуть брати в інших регіонах. Тобто, цілком можливо, і в Полтаві.

Також Сергій Петрович зауважив, що зараз мало донорів-добровольців, які хочуть пожертвувати свою кров іншим людям. Якщо і приходять здавати, то, зазвичай, тільки тому, що кров потрібна родичам.

Якщо ж людина не хоче стати донором безкоштовно, то, наголошує Сергій Євтушенко, кров можна і продати. За 100 грамів платять 30 гривень і додають  ще 30 гривень на харчування. До того ж вам будуть два вихідні дні після здачі крові із збереженням заробітної плати.

Донорство підтримувалося і заохочувалося завжди. У районі мешкають люди, які мають статус Заслуженого донора України: Іван Палько, Валентина Марушкевич, Марат Соловйов. Таке звання згідно законодавства отримують люди, які здали кров 100 (!) і більше разів за життя. Донором можуть бути особи, не молодші 18 років і без обмеження. Тобто, якщо у 80 у вас буде чудове здоров’я, то можна стати донором і в такому похилому віці.

Сподіваємося, що наступного разу подібна акція збере більше людей, адже так важливо ділитися тим, що маєш, з тими, хто цього гостро потребує. А це і жертви ДТП та нещасних випадків, породіллі та діти, хворі на лейкемію. А то і поранені солдати, які стоять на варті нашого спокою та жертвують своїм життям заради нас з вами. Ви ж наступного разу поділитеся частинкою життя, правда?


Автор: Роза ТУМАНОВА, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації