Вхід | Реєстрація

У когось — обов’язок, а хтось — розвернувся і пішов

Вибори Президента України вже на порозі. І хоч київські можновладці заявляють, що стовідсотково готові до виборів, слід дивитись правді в очі: не всі проблеми вирішені і не на всі питання дані відповіді. На місцях, мені здається, куди більше маленьких суттєвих недоліків та проблемок, ніж там, «на горі».

Минулого тижня в райдержадміністрації пройшло зібрання. На нього були покликані представники афганців, мисливців та рибалок, Новосанжарського козацького полку, самооборони та начальник райвідділу внутрішніх справ.

— Я постараюся лаконічно ввести вас в курс справи. Одним із наших основних завдань є забезпечення особистої безпеки громадян під час виборів. Звичайно, цим займаються правоохоронні органи. Але задача всіх інших небайдужих у цей майже військовий час допомогти правоохоронним органам. Тому моє бачення таке: у нас є численна зареєстрована самооборона, козацькі загони, є ветерани війни в Афганістані з великим багажем досвіду, який ми повинні використати; є мисливці зі зброєю. Усі ці люди дуже пригодяться під час виборів. Буде створений центр, куди надходитиме від численних служб оперативна інформація  про порушення та провокації. Група тактичного реагування, створена з числа співробітників міліції та озброєних громадян, матиме у своєму розпорядженні кілька автомобілів, якими у надзвичайному випадку скористається. Ці формування будуть допомагати слідчо-оперативним групам державних силових підрозділів, які будуть нести чергування із автоматичною зброєю і реагувати на будь-які виклики та ситуації. Ці формування також будуть супроводжувати транспортування бюлетенів у Карлівку, — розповів виконуючий обов’язки першого заступника голови райдержадміністрації Роман Павліченко.

Запитання одразу з’явилися у начальника райвідділу міліції Сергія Махна:

— Питання по зброї. Я знаю, що у деяких людей є і травматична зброя, причому з необхідними дозволами. Тобто, з цим проблем немає. Та інша ж справа — мисливська зброя, яку громадяни мають право, згідно закону, виймати з чохла, складати і приводити в бойову готовність лише у місцях, де відкрито полювання. І то після проведення інструктажу старшим, який закріплений за цією територією. Якщо працівник міліції буде знаходитись в автомобілі чи на виборчій дільниці з особою, яка тримає в руках розчохлену і складену мисливську рушницю, фактично він, працівник міліції, зобов’язаний відреагувати і скласти на цю особу протокол. При цьому, якщо останній не реагує на зауваження, вилучити в нього цю зброю і відправити її в чергову частину. Тобто, це питання на грані порушення закону, хоча і розуміло, що в умовах необхідності воно є актуальним і необхідним.

По цьому нюансу було вирішено, що з людьми, які матимуть зброю, проведуть відповідну спецперевірку й інструктажі. Сама ж зброя повинна бути в чохлі, з якого її потім можна буде оперативно витягти і скористатись, якщо, не дай, Боже, буде така необхідність.
Також необхідним виявилось вирішення ще однієї проблеми: на території району існує 49 виборчих дільниць. На кожній із них буде знаходитись мінімум по одному озброєному працівникові міліції, на найбільших — по два. Запитання: чи зможе така кількість правоохоронців забезпечити порядок у такий нестабільний час? Та додається ще і таке, я б сказав, побутове: як співробітнику міліції залишити сейф із бюлетенями і сходити в туалет, якщо на деяких дільницях він побудований надворі і знаходиться метрів за п’ятдесят від дільниці? (Хто не знає: міліціонер не має права залишати сейф із бюлетенями та дільниці без нагляду).
Як виявилось, саме для цього і були покликані представники афганців, мисливців та рибалок, козаків та самооборони. Вони пообіцяли якомога швидше надати списки надійних і патріотичних членів своїх організацій (у тому числі й озброєних), які зможуть нести патрулювання та допомагати працівникові міліції безпосередньо на дільниці.

У такому випадку кількість охоронців збільшиться і при необхідності можна буде чинити якийсь опір, блокувати двері, вікна та здійснювати охорону бюлетнів, — зазначив один із запрошених.

— Представник міліції не має законного права залишити виборчу дільницю, а громадський активіст — розвернувся і пішов. Тому люди, які допомагатимуть правоохоронцям, повинні бути дійсно патріотично налаштовані, — в один голос погодилися присутні.
Міліціонери та козаки будуть у формі. А щодо членів громадських організацій, які патрулюватимуть у цивільному, було прийнято рішення, що такі люди матимуть завірені печаткою бейджики.

Коли говорили про необхідність озброєних людей на дільницях, голова райдержадміністрації Володимир Паршевлюк не втримався:

— Хлопці, не забувайте, нам потрібно забезпечити охорону громадського правопорядку, а не займатися підготовкою до війни. Нам не потрібні люди з автоматами і кулеметами. Тому якась мінімальна зброя потрібна лише на випадок надзвичайної ситуації, якої може і не статися. Військового протистояння ми не маємо на меті. Дві-три людини, які будуть на дільниці, війни вести не будуть. Дасть Бог, все буде спокійно. Вчора був фінал Кубка України з футболу. Донецькі фанати разом із полтавськими пройшлися вулицями Полтави і скандували гасла типу «Слава Україні!» і ніяких порушень зафіксовано не було.

Найнеобхідніші питання були вирішені. Та необхідність в людях, які б могли допомогти забезпечити правопорядок на виборчих дільницях, залишилася. Адже потрібно ще сформувати резерв тих, хто буде «на підхваті». Тому всіх патріотів, бажаючих посприяти безперебійному проведенню виборів Президента України та виконати свій громадянський обов’язок просимо звертатись до голови новосанжарської самооборони за телефоном: (066) 866–26–29.


Автор: Дмитро ТРОХИМЧУК


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації