Як відомо, колишній журналіст «ЕХО» нині займає посаду очільника Новосанжарської РДА. Кілька днів тому Володимир Володимирович зібрав прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Відповідав і на запитання колишніх колег.
Дозволю собі розпочати статтю з невеликого вступу. Він має на меті пояснити читачам редакційну політику «ЕХО». Адже останнім часом чимало людей задають питання, так чи інакше пов’язані з політичною заангажованістю газети. Людей, приміром, дивує, чому автор цих рядків постійно критикує діючу українську владу та політичні партії (особливо «Свободу»). І при цьому Володимир Паршевлюк, ще будучи працівником «ЕХО», мав партійний квиток «Свободи» і в своїх публікаціях позитивно відгукувався про лютневі події на Майдані. Також деякі читачі не розуміють, як можуть на редакційному сайті сусідити відверто пропагандистські репортажі журналістів «1+1» і скептичні оцінки цих самих сюжетів.
Шановні читачі, давайте усвідомимо один раз і, сподіваюся, назавжди: дозволено все, що не заборонено законом. І, навпаки, — цензура в Україні законом заборонена. І якщо Володимир Паршевлюк має відповідні політичні уподобання, а редактор — інші, то це зовсім не означає, що вони повинні заважати один одному висловлюватись. Адже право на власну точку зору має кожен громадянин України. І кожен повинен мати можливість вільно її висловити. Для цього людством і вигадані та впроваджені незалежні засоби масової інформації. Тому на сторінках «ЕХО» завжди матимуть можливість висловлюватись і націоналісти, і комуністи, і центристи, і буддисти, і християни. А цензура і пропаганда є насиллям над людиною, над її психікою. Інша справа, що редакція повинна дозувати деякі матеріали, особливо політичного характеру, не допускаючи перегибів у той чи інший бік.
Володимир Паршевлюк запросив на свою прес-конференцію представників як комунальних, так і приватних ЗМІ, котрі розповсюджуються на теренах Новосанжарського та Кобеляцького районів. Більше питань, безумовно, було у новосанжарців. І це логічно, адже Володимир Володимирович очолює виконавчу владу саме в цьому районі. Голова РДА одразу наголосив, що зібрав журналістів, аби прозвітувати за місяць своєї роботи. І чесно зізнався, що ста днів на цій посаді може й не пропрацювати. Хоча розмова й відбулася за кілька днів до президентських виборів, але їх результат був прогнозований. І, як наслідок ,— прогнозована заміна очільників РДА.
Розпочав свій міні-звіт Володимир Паршевлюк так:
— У кабінеті не сидів. Постійно їздив районом, аби узнати проблеми тієї чи іншої сільської громади. Тим більше, що інформаційний вакуум таки був. Одна справа — дивитись на проблему очима журналіста, і зовсім інша — очима голови РДА. Уже точно об’їздив половину району.
— Який був перший запис у тій товстій записній книжці?
— Він стосувався давньої і болючої проблеми: величезної ями на в’їзді у Нехворощу. І люди, і райавтодор давно сигналізували про необхідність вирішення цього питання. Проблему вирішили: знайшли 30 тисяч гривень на те, щоб ліквідувати ту яму. Потім була зустріч з представниками кооперативу з заготівлі молока. Вони планують розпочати прийом цієї продукції у селі Сухинівка Кобеляцького району. Порекомендував їм спочатку «закрити» Нехворощу, а вже потім освоювати Кобеляцький район.
— Ці проблеми були відомі. Про них сигналізували люди. А які завдання сам ставив перед собою?
— Якихось виокремлених завдань не було. Тим більше, багато проблем за місяць не вирішиш. Це з ямою на дорозі все зрозуміло: потрібно знайти гроші і залатати її. А є питання, одне лише вивчення яких затягується у часі. «Галочок» у зошиті не ставлю. Вирішили питання — і далі, вирішувати інше.
Визнаю, що існують прогалини в знаннях щодо деяких сфер життєдіяльності району. Особливо в аграрній сфері. Хоча зараз же не часи Радянського Союзу. І не повинен голова РДА розказувати фермерам, коли закривати вологу на полях і скільки добрив вносити під посів соняшника. Завданням влади є контроль над дотриманням сівозміни, аби тим же соняшником усі поля не засіяли.
— На концерті Павла Зіброва у Нових Санжарах зібралось дуже багато люду. Це означає, що люди знудьгувались за святковим дійством, за відпочинком. І одночасно говорить, що й мотобольний чемпіонат може не відбутися, і Зелену неділю та Купала не відзначатимуть. Чи працює влада над організацією дозвілля?
— Хотілось би, аби галузь культури стала іншою, більш близькою до реальних потреб людей, зокрема молоді. Адже молоде покоління в основному себе розважає самотужки. Думаю, що своє вагоме слово у вирішенні цих проблем скаже Віталій Тарасюк, заступник голови РДА з гуманітарних питань. Він людина хоча й молода, але з досвідом організації фестивалів та інших заходів. Ідеї в нього є.
— У районі завжди працювали гроші з Росії. Як далі буде вирішуватись проблема наповнення місцевого бюджету у зв’язку з складними стосунками з цією державою?
— Не відмовимось від будь-яких коштів. Аби лише вони йшли на благо Новосанжарщини. Але наголошую, що гроші є і в самому районі. От тільки використати їх фактично неможливо. Упевнений, що немає проблеми держказначейства, де вони нібито зникають. Є проблема розподілення податкових надходжень. Гроші, зароблені тут, ідуть у Київ. Таким чином центральна влада запускає руку в кишені місцевих громад.
От, скажімо, і «Чиста криниця», й інші виробники хотіли б виділити кошти для оздоровлення наших дітей. Але остерігаються це робити з однієї простої причини: їм ніхто не дасть гарантії, що кошти дійдуть до новосанжарських школярів, а не розпорошаться у київських структурах.
А щодо суто російських грошей… Я не знаю, як далі складуться відносини між двома державами. Але бізнес має бути відокремлений від політики. Якщо російські кошти створюють національний продукт України — це добре.
— Чи є план щодо підтримки місцевих ЗМІ?
— Можливо, у мене погано з партійною дисципліною, але я виступаю за роздержавлення комунальних засобів масової інформації.
— Ваше керівництво ставило перед Вами якісь завдання, виокремлювало пріоритети в роботі?
— Скажу чесно: ні. Двічі зустрічався з головою облдержадміністрації. Мав розмови по п’ять хвилин. Висловили побажання, аби працював на благо громади.
Володимир Паршевлюк назвав ще кілька важливих і нагальних проблем, які потребують вирішення. Зокрема, це питання, пов’язані з підприємцями, котрі здійснюють пасажирські перевезення. Частина з них не дотримуються ні графіків, ні маршрутів руху. У принципі, за такі порушення до них потрібно застосовувати санкції. Але тоді люди можуть взагалі залишитись без автобусного сполучення. Адже перевізники, у свою чергу, нарікають на здорожчання палива, відсутність обіцяних державою компенсацій, жахливий стан доріг.
Є конфлікт щодо ставка у Нехворощі. Люди скаржаться, що їх не допускають до води, що є порушенням законодавства. З цього приводу Володимир Паршевлюк сказав:
— Безумовно, громадяни повинні мати вільний доступ до водойми. Нехай навіть її орендує приватний власник. Ми розуміємо його, але закон порушувати не дозволимо. Розмова з цим підприємцем уже була. Спочатку ми не знайшли порозуміння і вирішили звертатись до суду. Але, здається, бізнесмен усе зрозумів. І ситуацію ми владнаємо без судового позову.
Також голова РДА відзначив, що своїх заступників вибирав, не звертаючи уваги на їх партійність. Тому обидва не є членами «Свободи». Розповів він і про плани щодо благоустрою місцини, де раніше стояв пам’ятник Леніну. Там планують збудувати або капличку, або фонтан.
Було задане і питання з підтекстом. Воно стосувалось щодо планів Володимира Паршевлюка після можливого майбутнього звільнення з посади. Він сказав, що спочатку планує трішки перепочити. А потім, швидше за все, пов’яже своє життя з політикою.