На 23-й сесії Полтавської обласної ради до середини засідання залишилася тільки половина депутатів, що спровокувало присутніх колег вдатися до «кнопкодавства»
Відбулася 23-я сесія 6-го скликання Полтавської обласної ради. Від повного складу 120 депутатів, зареєструвалися 89, інші були відсутні. До перерви засідання йшло спокійно, майже всі депутати одноголосно приймали рішення.
Проте після перерви багато депутатських місць залишилися вільними. Голові Полтавської обласної ради Петру Вороні довелося особисто кликати депутатів із коридору, оскільки деякі з них не квапилися на сесію. Наявної кількості депутатів не вистачало навіть для прийняття рішення.
Звіт прокурора Полтавської області Олександра Закорецького супроводжувався мовчанням, але коли пішли запитання від громади, конфлікт почав наростати. Громада стверджувала, що прокуратура — найкорумпованіший орган, і починати боротися з корупцією потрібно з кадрових чисток в самій прокуратурі. Олександра Закорецького звинувачували в тому, що він нічого не змінив за час займання посади прокурора Полтавської області.
Звіт начальника УМВС Полтавської області Івана Корсуна про те, скільки вбивств, грабежів розкрито, скільки наркотиків вилучено, нікому не був цікавим. Громадян цікавив незаконний збір газоконденсату та незаконний продаж паливно-мастильних матеріалів на трасі Київ-Харків, які, на думку декого з присутніх, «кришує» міліція. Іван Корсун відповів, що на Полтавщині таких порушень не бачив.
Після доповіді головного міліціонера Петро Ворона знову відкрив голосування. Але оскільки багатьох депутатів не було на місці, то за них вирішили голосувати сусіди. Це одразу помітила громада, та почала вимагати щоб депутати припинили займатися кнопкодавством. Депутати вперто ігнорували заклики громади, тому голові облради довелося дати розпорядження депутатам позакривати ноутбуки сусідів, місця яких були порожні.
Після вимоги громадян провести повторну реєстрацію депутатів виявилося, що у залі залишилося лише 62 депутата. Тому було вирішено перенести сесію на вівторок. Таким чином, робота у Полтавській обласній раді сьогодні виявилася не надто продуктивною, із 52 запланованих проектів депутати розглянули лише 16. Сподіваємося, що наступного разу народні обранці більш відповідально поставляться до своїх обов’язків.